Jak wybrać meble do kuchni

Jak wybrać meble do kuchni

Zwykło się mawiać, że kuchnia jest sercem domu. Przebywa w niej najczęściej najwięcej domowników, a często także gości. Kupując meble, kieruj się swoim gustem i odczuciami estetycznymi, ale również funkcjonalnością i praktyczną stroną mebli. Oprócz ładnej prezencji, powinny pomagać tobie w codziennych czynnościach, a nie przeszkadzać. Czym kierować się przy wyborze mebli kuchennych?

Krok 1

Na wstępie zastanów się, czy chcesz kupić meble gotowe czy na zamówienie. Gotowe meble to gwarancja dokładności, jednak nie ma takiego wyboru jak w przypadku tych na zamówienie. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usuwać rysy z mebli za pomocą orzechów

Krok 2

Zdecyduj się na jeden styl. Kieruj się swoim gustem. Pamiętaj, że meble kuchenne to inwestycja na wiele lat, dlatego dobrze by było, gdyby podobały ci się również za jakiś czas. Masz do wyboru masę stylów np. nowoczesny, minimalistyczny, klasyczny. 

Krok 3

W doborze mebli najważniejsze są fronty. Masz do wyboru płyty wiórowe, płyty sprasowane, płyty MDF oraz płyty drewniane. Wszystko zależy od twojego gusty i funduszy. 

Krok 4

Kolejnym ważnym elementem kuchennych mebli jest blat. Powinien być mocny, solidny, trwały oraz łatwy do czyszczenia. Może być drewniany, stalowy, szklany, ceramiczny lub z wiórowej, laminowanej płyty. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać meble do kuchni skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika odysz

    odysz

    Apr 12, 2013

    na wymiar jak nic