Jak wyczyścić sztućce w domu

Jak wyczyścić sztućce w domu

Gdy używamy na co dzień sztućców, po pewnym czasie stają się szare, już nie lśnią tak jak kiedyś. Istnieje wiele sposobów aby doprowadzić nasze widelce i noże do pierwotnego stanu.

Krok 1

Pierwszy sposób polega na odstawieniu naszych sztućców w specjalnej mieszance soli oraz wody. Do szerokiego garnka nalewamy wodę i dodajemy kilka łyżek soli. Następnie przykrywamy całość folią aluminiową (w ten sposób aby choć trochę dotykała osolonej wody). Następnie wrzucamy nasze sztućce i odstawiamy całość na kilka godzin. Możemy sprawdzać co jakiś czas, czy sztućce się wyczyściły.

Krok 2

Szare sztućce możemy wypolerować za pomocą zwykłej kuchennej ściereczki oraz soli. Wystarczy zamoczyć koniuszek ściereczki w wodzie, a następnie włożyć g do soli. Sztućce polerujemy pojedynczo, aż do zadowalającego nas momentu.

Krok 3

Do tego sposobu potrzebna nam pasta do zębów oraz szczoteczka. Konieczne jest aby pasta była biała, bez kolorowych dodatków. Takową pastą szczotkujemy nasze sztućce, do momentu aż nabiorą odpowiedniego blasku.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak czyścić drewniane przyrządy kuchenne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić sztućce w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!