Jak złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara

Jak złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara

Komary najbardziej dokuczliwe stworzenia, które potrafią \\\"umilić\\\" nam pobyt nad wodą, spacerze czy nawet wieczorem w mieszkaniu. Oto kilka rad aby złagodzić swędzące ukąszenia ... które niestety spotykają prawie każdego z nas.

Krok 1

Wiem że jest to trudne ale po ugryzieniu przez komara staraj się jak najmniej drapać ukąszone miejsce,aby nie doprowadzić do zakażenia.Postaraj się wacikiem nasączonym octem przemyć ślady po ukąszeniu.

Krok 2

Inny sposób to pasta z wody i sody oczyszczonej lub pasta miętowa do zębów,nakładamy jedną z tych past na obolałe miejsca.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak poradzić sobie z komarami

Krok 3

Warto zaopatrzyć się w aptece na polecane przez panie aptekarki środki po ukąszeniu przez komary jak i kupić środki które zabezpieczą nas przed ukąszeniem.Znanym domowym sposobem jest olejek waniliowy do ciast którym smarujemy miejsca odkryte,ubierajmy się tak aby zasłonić jak najwięcej miejsc narażonych na ukąszenia.

Krok 4

Jeżeli zostaliśmy bardzo dużo razy ukąszeni a mamy objawy które wymagają konsultacji z lekarzem udajemy się natychmiast do przychodni.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!