Ochrona oczu

Ochrona oczu

Jeżeli przez dłuższy czas masz skoncentrowany wzrok musisz dać oczom odpocząć. Należy oderwać oczy od przedmiotu będącym celem koncentracji (jazda samochodem, monitor, telewizor, obserwacja przez lornetkę). Objawy to pieczenie i swędzenie gałek ocznych. Musimy dawać naszym oczom chwilę relaksu.

Krok 1

Monitor ustawiamy na tle jasnej ściany,parametry monitora powinny być łagodne nie rażące oczy,a pomieszczenie powinno mieć nawilżone powietrze.Nie zasłaniamy okna aby można było dać odpocząć oczom,patrząc w dal celem zmniejszenia koncentracji na jednym punkcie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych

Krok 2

 Mruganie poprawia stopień nawilżenia oczu.Poprzez częste mruganie w czasie przerwy nawilżamy gałki oczne,również należy zataczać gałkami kręgi raz w jedną stronę a potem w drugą,zamykamy oczy aby dać im chwilę odpocząć tak przez 5 minut.

Krok 3

Możemy stosować witaminy które poprawią nam wzrok jest to Visiomaxi lub Vitavision ale z tymi kroplami należy uważać aby nie uzależnić się od nich.W przypadku gdy zauważymy pogorszenie się wzroku udajemy się do okulisty.

 

Skomentuj poradnik

Poradnik Ochrona oczu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!