Sposoby na rzucenie palenia

Sposoby na rzucenie palenia

Chcesz rzucić palenie? Oto kilka sposób na rzucenia palenie bez użycia odpowiednich środków medycznych.

Krok 1

Pierwszym i najczęstszym sposobem na rzucenie palenie jest spontaniczności i brak wcześniejszych planów z tym związanych. Dzięki temu proces rzucenia jest bardziej skuteczny.

Krok 2

Później wyrzuć z domu wszystkie papierosy i popielniczki. Zadbaj przy tym, aby było czysto i świeżo w Twoim otoczeniu. Później wypierz swoje ubrania, firanki i zasłony, wyczyść także siedzenia w samochodzie. Pamiętaj, aby nie siedzieć w ciszy - włącz radio, oglądaj telewizję i przede wszystkim dużo rozmawiaj z innymi.

Krok 3


Trzeba pamiętać, że należy zająć czymś ręce, dlatego warto mieć w pobliżu pestki ze słonecznika lub dyni. Pomocne okazać się może także marchew do chrupania, paluszki lub gumy do żucia. Do swojej diety warto włączyć więcej warzyw i owoców. Drugim krokiem jest picie małymi łyczkami kilku szklanek wody niegazowanej dziennie. Oczywiście można pić również soki owocowe, ale wyłącznie z mniejsza ilością cukru.

Krok 4

Zadbaj także o 8 godzin snu dziennie, wtedy Twój organizm będzie odpoczywał i regenerował się na kolejny dzień. Przy rzuceniu palenie warto zadbać o wysiłek fizyczny i ruch, ponieważ podczas uprawiania sportu myśli oddalają się od problemów, zmniejsza się poziom stresu, dochodzi także do poprawy samopoczucia zaś powoduje rozluźnienie mięśni. Warto zadbać, żeby codziennie przeznaczyć 30 minut na ruch. Wysiłek fizyczny oddali od Ciebie chęci do zapalenia papierosa. Pamiętaj, żeby zrezygnować z windy i zamiast tego przejdź się pieszo.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak rzucić palenie - prawda o papierosach

Skomentuj poradnik

Poradnik Sposoby na rzucenie palenia skomentowało 4 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika DDana

  DDana

  Sep 28, 2014

  Super filmik

 2. Awatar użytkownika shiza91xx

  shiza91xx

  Dec 11, 2013

  jezu ale masakra z tym co powstalo po spaleniu 400papierosow... ja palilam , w gimnazjum popaalalam raz na jakis czas, w liceum juz praktycznie codziennie po kilka a po liceum juz 5 dziennie to byla norma, niby nie duzo ale bylo, naszczescie zaszlam w ciaze i dzieki mojej Milence rzucilam ten syf :)

 3. Awatar użytkownika e_ra

  e_ra

  Apr 03, 2013

  Prawda, prawda, ale na palaczy takie prezentacje średnio działają a młodzież, niestety \"wie lepiej\"... Mnie się udało, ale...

 4. Awatar użytkownika kozakslawik

  kozakslawik

  Feb 01, 2013

  Wspaniała prezentacja.Brawo dla autora !!!;-)