Jak bawić się z kotem - 8 sprawdzonych zabaw

Poradnik dodany przez: Tetryczny
3575 0

Porady i pomysły na zabawy ze zwierzętami.
Wiele osób uwielbia zwierzęta a przede wszystkim spędzanie czasu i zabawę z nimi. Z psami najczęściej wychodzimy nad jezioro, uczymy je aportować. Również wszelkie treningi i tresowanie to zabawa dla nas i psa. Budowanie więzi. Dzisiaj jednak zajmijmy się kotami. Warto wiedzieć jak się z nimi bawić, by również z tego korzystać.


Zabawy z kotami
Z plastikowej butelki wytnij plastikową część. Do dna butelki przyklej gumkę recepturkę i przewlecz przez szyjkę górnej części butelki. Do drugiego końca gumki przyczep gumową piłeczkę. Teraz taką butelkę uzupełnij karmą dla kota lub innym, sypkim przysmakiem a otrzymasz podajnik do jedzenia. Koty przy zabawie piłeczką będą otwierać pojemnik i przez szyjkę będzie sypać się karma.
Przygotuj kawałek deski oraz dwie szczotki do butelek. Lekko odegnij szczotki i na gorący klej przyklej je do deski. Teraz koty mogą się drapać po całym ciele.
Denerwują Cie zadrapane przez koty meble? Wystarczy, że kawałek liny opleciesz wokół nogi stołu na dogodnej dla kota wysokości i przykleisz go na gorący klej. To przykuje uwagę kota.
Teraz przygotuj pusty karton, zaklej 3 skrzydełka (1 pozostaw luźne). Wytnij w dwóch bocznych ściankach kwadratowe otwory, a do luźnego skrzydła przyczep zabawkę kota. Zabawa na długie godziny gwarantowana - śmieszne koty naprawdę potrafią rozbawić.
Masaż za pomocą piłek pingpongowych z klejem czy wałkiem z dwustronną taśmą będą świetne dla kota, a druga opcja pozwoli nam pozbyć się niechcianej sierści. Pomocną radą jest również przesypanie karmy z worka do pojemnika na płatki śniadaniowe - zapomnij o rozsypanej wokół miski karmie.
Na sam koniec warto wspomnieć o zabawie z bańkami mydlanymi na stole oblanym płynem do robienia baniek mydlanych. Wystarczy naelektryzować balon o sierść kota i patrzeć co się dzieje z bańkami.

Do poradnika Jak bawić się z kotem - 8 sprawdzonych zabaw przypisano następujące tagi:

porady zabawa zwierzęta koty pomysły śmieszne koty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak bawić się z kotem - 8 sprawdzonych zabaw skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...