Jak zabawić dziecko w ogrodzie

Jak zabawić dziecko w ogrodzie

Okres wakacyjny to czas, kiedy maluchy maja wolne od przedszkola i szkoły i to właśnie wy, rodzice musicie im zorganizować jakoś konstruktywnie czas. Nie powinny spędzać go zbyt dużo przed telewizorem czy komputerem, ale na świeżym powietrzu. Jak zabawić nasze pupile w ogrodzie lub na działce?

Krok 1

Wygospodaruj dla pupila kawałek jego własnej ziemi. Nie musi to być bardzo duża powierzchnia. Wystarczy kilka metrów kwadratowych aby zadowolić malucha. Powiedz mu, że na tym terenie może samodzielnie posadzić grządki. Nieważne, że zrobi to niedokładnie, ale za to będzie miał frajdę. W tym celu kup mu plastikowe narzędzia ogrodowe, dzięki którym poczuje się jak mały ogrodnik. Swój własny ogródek pupil może odgrodzić np. za pomocą kamieni. 

Krok 2

Zamontuj w ogrodzie małą piaskownicę. Jest to niezawodny sposób na zajęcie dzieci. Na rynku znajdziesz ogromny wybór piaskownic plastikowych, ale możesz również zrobić ją samodzielnie z kilku desek. Piasek musi być czysty, bez żadnych zanieczyszczeń. Pamiętaj też o klapie, ponieważ w innym przypadku możesz spodziewać się nieproszonych gości w postaci kotów, które będą się tam załatwiać. Zabawki wrzucaj maluchowi stopniowo (nie wszystkie od razu), aby go zainteresować i wydłużyć czas jego zabawy. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kukiełkę królewny - praca dla dzieci

Krok 3

Możesz również zainwestować w gotowy, plastikowy domek ogrodowy, w którym maluch stworzy swój własny świat, swoją bazę. 

Krok 4

Dziecko może własnoręcznie ozdobić i pomalować doniczki z kolorowymi kwiatami, które następnie porozstawia po całym ogrodzie według własnego uznania. 

Krok 5

Idealnym pomysłem na ciepłe, letnie, wakacyjne dni jest zakup dmuchanego basenu. Na rynku znajdziesz przeróżne rodzaje i kształty basenów, dostosowane do wieku i wzrostu pupila.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabawić dziecko w ogrodzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!