Jak konserwować gumowe uszczelki okien

Poradnik dodany przez: Karczek33
13478 0

Jak wygląda domowe konserwowanie uszczelek do okien? Jak się do tego zabrać i co potrzebujemy? Uszczelki gumowe lepiej wymienić czy zostawić i zakonserwować jakimś środkiem? A jeśli tak, to co będzie najlepsze? Okazuje się, że nawet tak proste czynności jak konserwacja uszczelek do okien PCV i nie tylko w dzisiejszych czasach nie są szeroko znane. Wiadomo, łatwiej wziąć kogoś kto za nas to zrobi ale to kosztuje nie tylko pieniądze ale i czas. A przecież sama konserwacja uszczelek gumowych to naprawdę coś prostego i warto to zrobić, gdyż na uszczelki gumowe działają różne warunki atmosferyczne jak śnieg, wiatr, deszcz, wahania temperatur. Najlepiej zająć się tym raz w roku. Dzięki temu uszczelki nie będą pękać i dłużej zachowają swoją sprężystość.

Oczywiście zawsze można wymienić uszczelki do okien na nowe, ale wiadomo - szkoda na to funduszy, skoro taniej wychodzi konserwacja. Pamiętajmy, że jak już się za to zabieramy, to nie czyścimy tylko zewnętrznej części uszczelki, ale musimy też zająć się stroną wewnętrzną.

Generalnie do konserwacji uszczelek do okien, uszczelek do drzwi i uszczelek samochodowych świetnie sprawdza się specjalny silikon. Nie zostawia żadnych śladów a uszczelki pracują bezawaryjnie. Ale też trzeba pamiętać o oczyszczeniu powierzchni przed nałożeniem silikonu. Dobrze się sprawdzają tutaj chusteczki nawilżane. Potem papierem kuchennym na sucho i potem już można zabrać się za koserwację uszczelek gumowych. Proste, więc zrób to sam i oszczędzaj kasę.

YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL 

Do poradnika Jak konserwować gumowe uszczelki okien przypisano następujące tagi:

uszczelka budowa i remonty zrób to sam uszczelki do okien uszczelki gumowe uszczelki do okien pcv

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak konserwować gumowe uszczelki okien skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...