Jak naprawić wtyczkę kabla od internetu (RJ45)

Poradnik dodany przez: Mortyr
42694 0

Na pewno zdarzyło się wam to nie raz — brak internetu. Ruszacie wtedy nerwowo na poszukiwania przyczyny, wczołgujecie się pod biurko i widzicie, że “kabel nie styka”, że winna jest ułamana końcówka wtyczki RJ45. Na szczęście na problem tzw. “luźnego kabla” jest prosty sposób.

Oto jak walczyć, ze zmorą każdego administratora sieci (iście w stylu MacGyvera). Potrzebujecie tylko plastikowego paseczka, zwanych też opaskami zaciskowymi (6gr. za sztukę)… i gotowe. RJ45 typ złącza stosowany do podłączania modemów. Wtyczka jest podobna do 8P8C, ale jest wyposażona w dodatkową wypustkę, uniemożliwiającą włożenie jej do zwykłego gniazda. Wykorzystywane są piny 4. i 5. – podłączenie linii oraz 7. i 8. – rezystor umieszczony w gnieździe, sterujący mocą modemu. Występuje w dwóch wersjach RJ 45S – pojedyncze gniazdo i RJ45M – do ośmiu gniazd. 

Teraz już wiecie jak naprawić wtyczkę do internetu i zepsuty kabel internetowy nie będzie dla Was koszmarem. Dzięki temu prostemu patentowi wtyczka już wam więcej nie ywpadnie. 

 

Do poradnika Jak naprawić wtyczkę kabla od internetu (RJ45) przypisano następujące tagi:

naprawa elektronika rj45 jak naprawić wtyczka od internetu kabel od internetu zepsuty kabel internetowy naprawiamy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak naprawić wtyczkę kabla od internetu (RJ45) skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...