Przewiercenie w ścianie z przewodem elektrycznym

Przewiercenie w ścianie z przewodem elektrycznym

Wiercenie w ścianie otworów łączy się z ryzykiem przewiercenia przewodu elektrycznego.Wg.wszelkich zasad przewody od puszek do gniazdek, wyjść oświetleniowych czy przełączników powinny być kładzione po linii prostej. Jak wiadomo teoria nigdy nie równa się z praktyką, przewody przeważnie są położone oszczędnie czyli po skosie.

Krok 1

Przed przystąpieniem do wiercenia w ścianie czy suficie kup sobie specjalny przyrząd który wskaże położenie przewodu pod tynkiem.Możesz wezwać elektryka ale koszt porady przewyższy koszt przyrządu,a zakupiony posłuży nam na lata przy każdej modernizacji mieszkania.

Krok 2

Jeżeli jednak \'\'uda ci się trafić\"na przewód,wyłącz bezpieczniki i napraw uszkodzenie,rozkuwając miejsce gdzie jest uszkodzony przewód,udaj się do sklepu kup złączkę  oraz puszkę,poradź się sprzedawcy jak to powinno wyglądać i zamontuj szpachlując rozkute miejsce.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić wykrywacz przewodów

Krok 3

Jeżeli nie można naprawić uszkodzenia,wymień cały odcinek przewodu.Nie zostawiaj w ścianie przewodu z uszkodzoną izolację,staraj się odkuć i zaizolować uszkodzony odcinek.Postaraj się zaznaczyć miejsce w którym dokonałeś naprawy aby następnym razem nie trafić znowu na przewód.

Skomentuj poradnik

Poradnik Przewiercenie w ścianie z przewodem elektrycznym skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!