Jak ocieplić pokój tanim kosztem - zestaw z doniczką

Poradnik dodany przez: longmmuns
6930 0

Zajebiste i genialne pomysły nie wymagają wcale wysokiego nakłady kosztów, co udowadnia powyższy film prezentujący, jak w tani sposób ocieplić pokój, budując niewielki piecyk z wykorzystaniem doniczki. Do wykonania tego patentu na ocieplanie pokoju wystarczy mieć zaledwie kilka elementów wykorzystanych w procesie recyklingu z innych urządzeń i odrobinę zamiłowania do majsterkowania, aby technika pozwoliła nam na zbudowanie dodatkowego źródła ciepła.
Starą glinianą doniczkę możemy pomalować na dowolny kolor i wywiercić dodatkowe dziury w jej dnie, rozmieszczone wokół centralnego otworu na odpływ nadmiaru wody. Następnie do doniczki przytwierdzamy klejem stary wiatraczek w wywietrznika. Łączymy do ze źródłem zasilania, jakim będzie czterovoltova bateria. Będzie nam także potrzebny włącznik/wyłącznik, umożliwiający sterowanie budowanym przez nas źródłem ciepła. Całą instalację łączymy ze sobą. Do spodu doniczki przyklejamy cztery drewniane kostki, które będą służyć za nóżki, podnoszące ją nieco wyżej, co pozwoli na swobodny przepływ powietrza i nie dopuści do powstawania zagrożenia pożarowego. Naturalnym źródłem ciepła będą natomiast popularne tea-lighty, czyli podgrzewacze do herbaty, które możemy dostać w każdym sklepie. Podstawione pod doniczkę w większej liczbie dadzą przyjemne ciepło, które możemy rozprowadzić na większej przestrzeni dzięki zamontowaniu na doniczce wiatraczka.
Stworzony w ten sposób piecyk nie ociepli może całego pokoju, rozprowadza na to bowiem zbyt mało ciepła, może jednak być dodatkowym, przyjemnym jego źródłem towarzyszącym nam podczas nastrojowych, ale nieco chłodnych wieczorów.

Do poradnika Jak ocieplić pokój tanim kosztem - zestaw z doniczką przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie piecyk doniczki zajebiste genialne pomysły

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ocieplić pokój tanim kosztem - zestaw z doniczką skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...