Jak odmienić wygląd zwykłego stołu - sprytne metamorfozy

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
4620 0

Wiadomo, że wraz z upływem czasu, nasze meble domowe potrafią się starzeć i nie wyglądać już zbyt efektownie. Jednak prosta technika i pomysłowe inspiracje, które prezentujemy w powyższym filmie pozwolą na przerobienie mebli do pokoju w efektowny sposób, tworząc z nich zupełnie nową jakość. Tym razem prezentujemy inspiracje, jak w prosty sposób możemy odświeżyć stary i zużyty stół, w efektowne, a jednocześnie naprawdę funkcjonalne biurko wykorzystywane czy to jako meble do salonu czy też meble do pokoju, w zależności od naszych potrzeb.

Biurko powstało z mało efektownego, prostokątnego stołu wykonanego z drzewa sosnowego, nad którego odświeżeniem zaczynamy pracować, zdzierając z niego wierzchnią warstwę. Tego typu meble na ogół pokryte są bezbarwnym lakierem, aby jednak pomalować je na nowo i uzyskać dobry efekt, musimy zedrzeć go albo specjalnymi urządzeniami służącymi do tego, albo po prostu w przypadku mniejszych elementów – papierem ściernym o gramaturze 80.
Po starciu wierzchniej warstwy przystępujemy do ozdobienia mebla, który uzyska drugą młodość dzięki wklejeniu po jego bokach elementów wyciętych z drewnianych kantówek i sklejonych w efektowną konstrukcję przypominającą okna. Musimy dokładnie wymierzyć rozmiary poszczególnych elementów, następnie je wyciąć i skleić w dość precyzyjny sposób. Każde bowiem wahnięcie w rozmiarach może zaowocować niemożnością wklejenia całej konstrukcji po bokach stołu. Po wyschnięciu całej konstrukcji, przyklejamy je z boków stołu. Malujemy go następnie w całości na biało i otrzymujemy zupełnie nowe biurko wykonane tanim kosztem przy odrobinie samodzielnej pracy.

Subskrybuj: https://www.youtube.com/user/CastoramaPolska?sub_confirmation=1

Składniki:

  • Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Do poradnika Jak odmienić wygląd zwykłego stołu - sprytne metamorfozy przypisano następujące tagi:

technika meble biurko inspiracje meble do salonu meble do pokoju

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odmienić wygląd zwykłego stołu - sprytne metamorfozy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...