Jak opanować logarytmy - wyznaczanie podstawy logarytmu

Poradnik dodany przez: sciart
8646 0

Witam wszystkich!

Jak dotąd rozwiązywaliśmy równania logarytmiczne, gdzie niewiadomą była liczba logarytmowana. A co jeżeli chcielibyśmy wyznaczyć podstawę logarytmu? Dowiecie się tego w tym odcinku!

Matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Dzięki tej nauce możemy nie tylko zdać ten znienawidzony przedmiot, ale to także Ona odpowiada za światła na przejściach dla pieszych, steruje rakietami balistycznymi, kontroluje produkcję naszego ulubionego mleka, czy umożliwia nam oglądanie filmów na ekranie smartfona. Dlatego warto się do niej przyłożyć i poznać nie tylko po to, aby zdać maturę z matematyki, ale także móc poznać towarzyszący nam świat i to, jak działa.  Co prawda jest to głównie zasługa algorytmów, które kontrolują otaczającą nas rzeczywistość i pomagają nawet zaparzyć kawę w ekspresie (nie wierzysz? Poczytaj o tym!), ale inne dziedziny naszej ukochanej nauki z pewnością są równie ciekawe, a poza tym pozwolą Ci na poznanie tego przedmiotu, który jest wielką piramidą – jeśli ominiesz choćby jeden element, to cała konstrukcja Twojej wiedzy w którymś momencie się zawali. I aby nie ryzykować niczym podczas gry w jengę, lepiej ogarnąć temat, jak należy. Dlatego dzisiaj zajmiemy się podstawami logarytmów, miłego oglądania i mam nadzieję, że wszystko okaże się dla Was wyjątkowo jasne i przejrzyste!

Serdecznie zapraszam Was do oglądania i widzimy się już za kilka dni! Wielkie dzięksy za oglądanie naszej serii poradników dotyczących tego zagadnienia, mamy nadzieję że spodoba Wam się tak forma jak i treść naszych filmów i będziecie wszyscy bardzo mocno zadowoleni. Jeśli macie jakieś uwagi - piszcie śmiało! :)

Do poradnika Jak opanować logarytmy - wyznaczanie podstawy logarytmu przypisano następujące tagi:

matematyka matura z matematyki równania logarytmiczne podstawa logarytmu wyznaczanie podstawy logarytmu logarytmy obliczanie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak opanować logarytmy - wyznaczanie podstawy logarytmu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...