Jak zrozumieć logarytmy - podstawy #1

Poradnik dodany przez: sciart
13375 0

Sezon studniówek już się kończy. Uczniowie teraz zdają sobie sprawę z tego, że matura zbliża się wielkimi krokami. Ty też właśnie zrozumiałeś, że nic nie umiesz? Spokojnie, bez paniki! Oto rady, jak z tego wybrnąć.
Po pierwsze zadaj sobie pytanie jaki przedmiot idzie Ci najgorzej: matematyka, polski czy może język angielski? Musisz rozpoznać, czy złe wyniki w szkole wynikają z Twojego lenistwa, czy po prostu dany przedmiot to Twój słaby punkt. Jeśli to pierwsze wystarczy wziąć się do roboty i spędzić więcej czasu nad książkami, jeśli to drugie to ten artykuł jest dla Ciebie.
Znajdź dobrego korepetytora. Popytaj wśród znajomych z innych szkól czy mają dobrych nauczycieli, jeśli tak poproś o kontakt do nich. Nie ma lepszego korepetytora od praktykującego nauczyciela. Unikaj takich, którzy odeszli dawno na emeryturę - prawdopodobnie nie orientują się w obecnych wymaganiach maturalnych.

Nie stać Cię na korepetytora? Poproś o pomoc koleżankę, kolegę, siostrę czy brata. Na pewno znasz kogoś życzliwego, kto jest lepszy w danej dziedzinie. Będzie miał satysfakcję z pomocy, a Ty być może dzięki temu zdasz najważniejszy egzamin w życiu.
Pamiętaj, że same korepetycje NIC Ci nie pomogą. Najważniejsze jest Twoje zaangażowanie. Jeśli będziesz chodzić na dodatkowe zajęcia bezmyślnie będzie to tylko strata czasu i pieniędzy. W sukcesie ucznia 30% ma udział nauczyciel, pozostała część zależy tylko i wyłącznie od niego samego. Matura z matematyki to w sporej części rozwiązywanie zadań.

Witam wszystkich, których trapi rozwiązywanie zadań z logarytmami!

W tym odcinku rozpoczniemy temat logarytmów. Jest to w miarę prosty dział, który nie wymaga przerobienia tysiąca matematycznych zadanek żeby go zrozumieć. Dzisiaj pokażę Wam podstawy logarytmów - jak rozwiązywać zadania z logarytmami oraz zrobię powtórkę z potęg :)

Serdecznie zapraszam!

Do poradnika Jak zrozumieć logarytmy - podstawy #1 przypisano następujące tagi:

potęgowanie matematyka logarytmy matura z matematyki podstawy logarytmów rozwiązywanie zadań z logarytmami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrozumieć logarytmy - podstawy #1 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...