Jak otworzyć własny warsztat

Poradnik dodany przez: kepamarzen_pl
3596 0

Warsztat stolarski to marzenie wielu pasjonatów pracy z drewnem. Wiadomo jednak, że maszyny i wyposażenie pozwalające pracować w pełni kosztują sporo pieniędzy. Skąd wziąć pieniądze? Film prezentowany przez pracownię stolarską „Kępa Marzeń” tym razem dotyczy pozyskiwania pieniędzy z dotacji unijnych na rozpoczęcie swojej przygody ze stolarstwem.

Poddziałanie z dotacji unijnej, jaką udało się pozyskać w pracowni „Kępa Marzeń” to pieniądze przeznaczone na rozwój działalności lokalnej społeczności mieszkających na terenach wiejskich z programu LIDER. Są to środki przeznaczone dla osób prowadzących swoją działalność nierolniczą, a mieszkających i decydujących się na nią na terenach wiejskich. W ramach dotacji można otrzymać nawet 300 tysięcy złotych, choć jest to uzależnione od stworzenia planowanych miejsc pracy. Im więcej miejsc pracy zostaje zaplanowanych, tym większą dotację unijną można uzyskać. Dotacje unijne przeznaczone są m. in. na pokrycie kosztów budowy lub przebudowy obiektów budowlanych, zakup maszyn, narzędzi i sprzętu potrzebnego do rozwijania swojej planowanej działalności, a więc bez problemu można przeznaczyć te pieniądze na budowę warsztatu na przykład w opuszczonych budynkach wiejskich przeznaczonych do rozbiórki i wyposażyć go w odpowiednie maszynypozwalające na rozpoczęcie pracy w stolarstwie.

Przygotowując się do złożenia dokumentów o dofinansowanie z dotacji unijnych warto zwrócić uwagę na produkty, jakie mamy zamiar wykonywać w naszym warsztacie i przedstawić ich szczegółową specyfikację. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi istnieje spora szansa na otrzymanie takiej dotacji unijnej, która pozwala spokojnie myśleć o dalszym rozwoju swojej działalności.

Nasza strona: www.kepamarzen.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/kepamarzen/

Do poradnika Jak otworzyć własny warsztat przypisano następujące tagi:

warsztat maszyny stolarstwo dotacje unijne skąd wziąć pieniądze

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak otworzyć własny warsztat skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...