Jak wybrać narzędzia i pomoce stolarskie Cz.2 - Meble Twojego Pomysłu

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
4401 5

Zapraszam do Subskrybcji aby być na bieżąco: https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg?sub_confirmation=1

Zapraszam na Cz. 2. poradnika: Niezbędne narzędzia i pomoce stolarskie początkującego stolarza / Necessary tools and carpenter aids for the novice woodworker

Myślę, że każdy kto chce pracować w drewnie, zastanawiał się jakich narzędzi do warsztatu, maszyn i pomocy potrzebuje, jako początkujący stolarz. na rynku jest wiele firm oferujące maszyny stolarskie a najgorsze jest to, że różnią się od siebie również ceną.Teoretycznie ten sam sprzęt możemy mieć przykładowo za ok 300zł, zamiast za 2000zł. I gdzie jest haczyk? Postaram się rozjaśnić wam sytuację. Na pewno na samym początku przygody z drewnem nie potrzebujecie strasznie dużego parku maszynowego. Wystarczą wam podstawowe narzędzia dla majsterkowicza i maszyny a z czasem dokupicie sobie wszystko czego potrzebujecie. Uważam z praktyki, iż niezbędnym na samym początku jest posiadanie ścisków stolarskich, wkrętarki, narzędzi do trasowania, piły tarczowej, wyrzynarki, szlifierki, skrobaka do kleju, kleju do drewna, dłut, struga, frezarki górnowrzecionowej i szablonu do otworów pod kołki firmy wolfcraft. Pamiętać należy, że sprzęt np. szlifierka mimośrodowa kupiona w markecie budowlanym za ok 300zł naprawdę różni się zasadniczo od szlifierki za 2000zł. Może się zdawać,że sprzęt jest taki sam, ale jest straszna pomiędzy nimi różnica. Dobrym urządzeniem będziemy pracowali szybko i czysto, nie będziemy się męczyli. Szlifierka z marketu po założeniu papieru granulacji 80, nie ma siły. Po przyciśnięciu mocniej po prosu staje i nie robi nic. Dobry sprzęt przy takiej granulacji wgryza się w obrabiany materiał, bez przyciskania. płynna praca i docisk na całej powierzchni, w przeciwieństwie do tańszych zamienników.

Pamiętajcie żeby starać się kupować sprzęt firm które zajmują się produkcją sprzętu stolarskiego. Ten sprzęt jest sprawdzany i dostosowany do warunków w jakich pracujemy. Wiesz już jakie narzędzia do warsztatu i narzędzia dla majsterkowicza potrzebujesz do pracy z drewnem!

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

www.mebletwojegopomyslu.pl

www.facebook.com/mebletwojegopomyslu

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

Do poradnika Jak wybrać narzędzia i pomoce stolarskie Cz.2 - Meble Twojego Pomysłu przypisano następujące tagi:

stolarnia praca z drewnem jakie narzędzia do warsztatu narzędzia dla majsterkowicza

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać narzędzia i pomoce stolarskie Cz.2 - Meble Twojego Pomysłu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...