Jak wykonać pudełko na chusteczki - decoupage

Poradnik dodany przez: Sokolo2323
7359 0

Decoupage to jedna z technik, która pozwala na dość proste zdobienie gotowych już przedmiotów. Pozwala ona na zamianę standardowych rzeczy w piękne bibeloty, które mogą stanowić później dobry pomysł na prezent. Jak ozdobić drewniane pudełko na chusteczki, by stało się całkowicie oryginalne? Oto poradnik, który pozwoli na samodzielne ozdobienie tego typu akcesoriów.
Aby zacząć pracę potrzebne jest drewniane pudełko na chusteczki w stanie surowym.
Najlepszymi farbami do drewna w tym przypadku są farby kredowe. W tym przypadku farba nakładana jest gąbkowym pędzlem. Jako bazy użyto farby szarej. Następnie dodaje się kolorowe motywy, w tym przypadku tworzą je farba żółta i niebieska. Po skończeniu pracy należy użyć lakieru do farb kredowych.
Po wyschnięciu całości dobiera się już gotowe motywy. Warto pamiętać, że w przypadku metody diy nie trzeba ograniczać się do gotowych kolorów motywów - zawsze można je przemalować. Typowe cienkie motywy decuopage należy przyklejać specjalnym klejem. Można to zrobić już po wyschnięciu lakieru.
W przypadku tej ozdoby do domu najbardziej ozdobne są specjalne ramki, które zostały wcześniej przemalowane. Należy przykleić je na samym końcu pracy. Jeśli pudełko na chusteczki ma być prezentem, warto jest użyć do ścian tęczowego wosku.
Jeśli wybrane obrazki w ramkach mają przypominać medaliony, należy pokryć je grubą przezroczystą warstwą błyszczącego lakieru. Całość będzie gotowa dopiero po wyschnięciu całości.
Decydując się na wykonanie prezentu taką techniką należy pamiętać, aby praca była jak najbardziej precyzyjna. Należy unikać przypadkowych zabrudzeń, ponieważ może być dość trudno później je usunąć.

Subskrybuj - http://bit.ly/2tylADa

Nasza strona - http://www.drewlandia.com.pl 

Do poradnika Jak wykonać pudełko na chusteczki - decoupage przypisano następujące tagi:

poradnik decoupage diy do domu pomysł na prezent pudełko na chusteczki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać pudełko na chusteczki - decoupage skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...