Jak pokryć drewno bejcą

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
4977 0

Technika to przeolbrzymi dział wiedzy i praktycznych zastosowań rozmaitych patentów wymyślonych przez człowieka. Każdy, kto zajmuje się majsterkowaniem wie, jak dużo aspektów pozostało jeszcze przez nich nieodkrytych. Czasami nawet proste czynności mogą być dla nas zupełnie nowe, jeśli nie mieliśmy z nimi nigdy do czynienia. Czy wiesz, co to jest bejca? W zamieszczonym powyżej materiale filmowym przedstawiliśmy szczegółowy instruktaż, w jaki sposób pokryć drewno bejcą czyli swoistym impregnatem. Bejca do drewna pozwala zachować właściwości drewna o wiele dłużej.
Nasze dobre rady przydadzą się każdemu, kto nigdy nie miał z bejcą do drewna do czynienia. Zobaczcie i przekonajcie się sami, że nie ma w tym wiele filozofii i że prostym sposobem możemy zabezpieczyć drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Wcale nie jest to trudne: najpierw zobacz, a potem zrób to sam. Potrzebujemy: gąbki ściernej, bejcy, lakieru do drewna, urządzenia wielofunkcyjnego z tarczą do szlifowania, gąbkę lub miękką szmatkę, welurowy wałek do lakierowania, kuwetę malarską oraz śrubokręt płaski. Najpierw musimy przygotować odpowiednio podłoże: wygładzić je i przeszlifować, a także oczyścić. Krok drugi polega na nałożeniu bejcy. Najlepiej robić to gąbeczką, miękkimi, kolistymi ruchami oraz usuwać na bieżąco nierówności czy zacieki. W razie potrzeby lub chęci uzyskania ciemniejszej barwy drewna możemy czynność powtórzyć po przeschnięciu pierwszej warstwy. Jak nałożona wcześniej na drewno warstwa wyschnie, kolejnym krokiem jest nałożenie lakieru za pomocą wałka. Po wyschnięciu nasze drewno jest już gotowe. 

Do poradnika Jak pokryć drewno bejcą przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie bejca zrób to sam dobre rady bejca do drewna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pokryć drewno bejcą skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...