Jak połączyć płyn nienewtonowski z balonem

Poradnik dodany przez: eryk3319
12734 0

Dzisiaj mamy dla Was prawdziwą magię! Krótki filmik prezentujący sposób wykorzystania zwykłego balona. Balon został wypełniony płynem nienewtonowskim i poddany eksperymentowi. Ale co z tego wyszło? Zobaczcie. 

Wiecie czym jest płyn nienewtonowski? Przeciwieństwem płynu newtonowskiego.;) A poważnie, to taka ciecz, która pod wpływem działającej na nią siły zachowuje się niesamowicie i zamienia się z cieczy w ciało stałe, bądź odwrotnie. Jeśli zastanawiacie się skąd wzięła się jej nazwa, to pora przyjrzeć się Isaacowi Newtonowi. Ten uczony powiedział kiedyś, że wszystkie ciecze zachowują się niemal identycznie, a ich właściwości są zależne od ciśnienia i temperatury. To prawda, jeśli weźmiemy pod uwagę płyny, które badał naukowiec, takie jak woda, sok, czy olej. Później okazało się, że istnieją jednak takie, które nie działają zgodnie z tym prawem, ponieważ ich właściwości zmieniają się ze względu na siłę na nie działającą. Takie ciecze często wykorzystywane są do eksperymentów z fizyki i ciekawych doświadczeń. Łatwo przygotować je w domu, za pomocą produktów które znajdują się w każdej kuchni, a ich przygotowanie z pewnością nie zajmie Wam zbyt wiele czasu, za to zapewni wiele godzin domowych eksperymentów połączonych z dużym zaskoczeniem tych, którzy się nią bawią.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym doświadczeniom z fizyki z opisem poznacie ten niesamowity świat i jego tajemnice. A takie eksperymentowanie pozwoli Wam wyciągnąć sporo wniosków i zadumać się nad otaczającą Was rzeczywistością. Miłej zabawy i powodzenia w wykonywaniu doświadczeń. Dzięki za oglądanie i do zobaczenia!!!;)

Zaznacz DZWONEK

Do poradnika Jak połączyć płyn nienewtonowski z balonem przypisano następujące tagi:

fizyczne eksperymenty z fizyki ciekawe doświadczenia domowe eksperymenty płyn nienewtonowski doświadczenia z fizyki z opisem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak połączyć płyn nienewtonowski z balonem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...