Jak pomóc osobie, która złamała rękę

Poradnik dodany przez: wolna99
5772 0

Udzielanie pierwszej pomocy i kolejny poradnik w którym dowiecie się jak postępować w przypadku złamania ręki. Szczególnie często zdarza się to w okresie zimowym ale także przy wypadkach komunikacyjnych, nie tylko z udziałem jednośladów. Poza tym, spróbujcie sobie przypomnieć i policzyć ile znacie osób, które miały kiedyś złamaną rękę. Może nawet i Ty miałeś taką nieprzyjemną przygodę. 

Postępowanie w przypadku złamania ręki nie jest jakoś mocno skomplikowane. Najważniejsze jest unieruchomienie złamanej kończyny. Ale nie chodzi tutaj o to aby samemu zrobić coś na kształt gipsu albo tak super sztywno i mocno unieruchomić kończynę. Od tego są już lekarze. W przypadku udzielania pierwszej pomocy należy delikatnie unieruchomić złamaną rękę, na przykład za pomocą improwizowanego temblaka. Zobacz jednak dokładniej na filmie jak wygląda pomoc przy wypadku, którego konsekwencją jest złamana ręka.

Ale pamiętaj też, że możesz obejrzeć inne nasze wideo z serii o pierwszej pomocy. Dzięki temu opanujesz różne techniki potrzebne do ratowania ludzkiego życia i to w naprawdę przeróżnych sytuacjach!

Kliknij także "subskrybuj" aby stale otrzymywać nasze poradniki w wysokiej jakości

Mamy też swoją stronę internetową, na której znajdziesz nasze wszystkie poradniki i to nie tylko związane z udzielaniem pierwszej pomocy: http://www.sikana.tv

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook'u: https://www.facebook.com/sikanapl/

Obserwuj nas na Instagramie: http://instagram.com/sikanapl

Poczuj inspiracje na naszym koncie w serwisie Pinterest http://pinterest.com/sikanahow

Free Royalty Free Music by DanoSongs.com

Do poradnika Jak pomóc osobie, która złamała rękę przypisano następujące tagi:

pierwsza pomoc udzielanie pierwszej pomocy postępowanie w przypadku złamania ręki unieruchomienie złamanej ręki pomoc przy wypadku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pomóc osobie, która złamała rękę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...