Jak kłaść panele podłogowe najprostszą metodą

Jak kłaść panele podłogowe najprostszą metodą

Panele to najpopularniejszy materiał do pokrycia podłóg. Nie jest drogi, a do montażu i położenia ich nie jest potrzebny specjalista. Przy odrobinie chęci i cierpliwości może położyć je każdy z nas. Poniżej opiszę jeden z najprostszych sposobów.

Krok 1

Wynieś wszystkie meble i przedmioty, aby nic nie stało na ziemi. Pod panele połóż specjalnie do tego przeznaczoną matę, polecaną przez producentów. Dzięki temu z podłoża nie będzie przenikała wilgoć. Izolację mogą stanowić także płyty filcowe, pleśniowe lub korkowe. 

Krok 2

Pierwszą z desek połóż w rogu pomieszczenia. Wpusty muszą znajdować się przy ścianie. Pamiętaj, że między ścianą a panelem powinna być przerwa około 1 cm. 

Krok 3

Ułóż kolejne panele. Jeżeli ostatni panel nie kończy się akurat ze ścianą, przytnij go. Odrysuj na nim ślad ołówkiem, abyś wiedział gdzie ciąć. 

Krok 4

Weź do ręki odciętą część panela, który kończył poprzedni rząd i zacznij nim kolejny. 

Krok 5

Możesz pomóc sobie gumowym młotkiem, aby dobrze przytwierdzić panele do podłogi. Nie uderzaj jednak zbyt mocno, ponieważ możesz przypadkowo uszkodzić deskę. Po tym, jak ułożysz trzy rzędy, ściśnij panele klamrami montażowymi i odczekaj kilka godzin. Po tym czasie, zabierz się za układanie kolejnych rzędów. 

Krok 6

Po ułożeniu paneli odczekaj 12 godzin i dopiero wtedy możesz je umyć i spokojnie po nich chodzić. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak kłaść panele podłogowe najprostszą metodą skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!