Jak pozyskać sok z brzozy

Poradnik dodany przez: domidrewno
60011 4.2

Oskoła, czyli sok z brzozy już można zacząć pozyskiwać już po zimie, kiedy pierwsze promienie słońca zaczynają pobudzać drzewa do życia. a u nas w Polsce ten okres własnie się rozpoczął, więc zapraszam serdecznie do obejrzenia poradnika w którym zobaczycie jak można pozyskać sok z brzozy nie szkodząc drzewom. Bo przecież właśnie o to chodzi aby być zdrowym ale też nie szkodzić innym, w tym oczywiście drzewom które dostarczają nam ten zdrowy sok. 

Pierwsze parę dni słońca i brzozy zaczynają zawiązywać pączki, co oznacza, że warto wybrać się do lasu i sprawdzić czy soki z brzozy już zaczęły krążyć w środku drzewa.

Sok z brzozy każdy z nas może sam pozyskać w prosty sposób. Oskoła, zwana też bzowiną to  bogaty witaminy i mikroelementy sok w którym znajdziemy m.in: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, wapń, fosfor, potas,  magnez, żelazo, witaminy z grupy B, miedź, związki żywiczne oraz garbniki.

A jeżeli chodzi o medycynę naturalną, to brzoza traktowana jest jako roślina lecznicza o charakterze przeciwnowotworowym. Ale o wszystkich zaletach i właściwościach brzozy i soku z brzozy to już musicie sobie poczytać na specjalnych stronach. 

Pamiętajcie aby odwiedzić naszą stronę Domidrewno.pl - czyli miejsce łączące pasjonatów pracy w drewnie!

Forum tematyczne http://forum.domidrewno.pl

Składniki:

  • brzoza
  • wiertło
  • pojemnik
  • kołek drewniany

Do poradnika Jak pozyskać sok z brzozy przypisano następujące tagi:

zdrowie zdrowe żywienie sok z brzozy sok z brzozy przepis oskoła pozyskiwanie soku z brzozy sok z drzewa zdrowy sok

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozyskać sok z brzozy skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...