Jak pracować na warstwach w CorelDraw

Poradnik dodany przez: arek991k
4174 0

W dzisiejszych czasach prawie nikogo nie dziwi uczęszczanie na darmowe kursy i szkolenia w ramach podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych czy rozwijania pasji.

Ten kurs CorelDraw poświęcony jest pracy na warstwach oraz pełen jest praktycznych porad, które mogą ułatwić zadanie osobom pracującym przy drukowaniu projektów graficznych. Są one podyktowane osobistymi doświadczeniami autora filmiku.
Na początku trzeba sobie zdać sprawę, jak bardzo warstwy w CorelDraw ułatwiają pracę nad projektem, zamiast – pozornie – jedynie ją utrudniać. Na filmiku podany jest przykład zamawiania na kilka kompletów wizytówek, na których niektóre elementy są stałe, inne zaś ulegają zmianie w zależności od osoby, dla której są projektowane.

Wszystkie programy graficzne posiadają uproszczenia, które zaoszczędzają czas przy rutynowych działaniach – często zdefiniowane są wprost przez projektujące w czasie wykonywania zadania. Rzeczą niezwykle pomocą są właśnie warstwy w CorelDraw. Usprawniają one znacząco nanoszenie drobnych poprawek i poprawnie błędów, jakie pojawią się w trakcie wypełniania obiektów odpowiednimi danymi, np. danymi kontaktowymi.

Przedstawiony tutorial CorelDraw podpowiada, jak uniknąć wikłania się w ręczne poprawianie każdego elementu, który jest taki sam na wszystkich elementach projektu. Podobnie jak standardowe kursy grafiki, wyjaśnia on, jak rozpocząć pracę z warstwami, jak je modyfikować, usuwać i wykorzystywać w efektownej pracy.

Choć warstwy są wykorzystywane przez różnorodne programy graficzne, warto zapoznać się metoda przeznaczonymi do konkretnych edycji czy też produktów konkretnych firm, ustalających własne zasady obowiązujące w każdym środowisku pracy.

Zapraszam: https://www.facebook.com/coreldrawguru/

Pozdrawiam WAS!

Do poradnika Jak pracować na warstwach w CorelDraw przypisano następujące tagi:

kursy i szkolenia programy graficzne tutorial coreldraw kurs coreldraw warstwy w coreldraw kursy grafiki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pracować na warstwach w CorelDraw skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...