Jak rozpalić ognisko za pomocą ... żarówki z wodą

Poradnik dodany przez: LuuFreePo
4558 0

Sposobów rozpalania ognia bez zapałek jest masa  Tego się nie spodziewaliście jak można w łatwy i szybki sposób rozpalić ognisko za pomocą starej żarówki. Wystarczy tylko znaleźć starą zużyta żarówkę, odłamać końcówkę i wyczyścić jej zawartość. Znaleźć pustą butelkę po wodzie, odciąć końcówkę butelki i przykleić klejem na gorąco końcówkę butelki wraz z nakrętką do żarówki. Ostatnim krokiem jest napełnienie żarówki wodą. W ten prosty sposób rozpalanie ognia bez zapałek będzie czystą przyjemnością. Taki fajny gadżet z pewnością zaskoczy twoich znajomych a podczas wypadów np. pod namiot, w każdy słoneczny dzień wykorzystacie ten wspaniały gadżet do rozpalenia ogniska. Zalety tego wspaniałego gadżetu są następujące: mobilność, szybkość wykonania, mało miejsca zajmuje, zabierzesz go ze sobą wszędzie w walizce, bagażu podręcznym, kurtce.

Zasada działania rozpałki jest prosta, kierujemy wiązkę światła na wysuszone siano lub materiał łatwopalny i trzymamy tak długo naszą żarówkę aż rozpali się ogień. Ważne jest, że przy ustawianiu światła musimy tak ustawiać żarówką aby strumień światła był jak najbardziej wąski przez co zwiększymy moc nagrzewania przez co szybciej rozpalimy ognisko naszą rozpałką. 

Nikt nie przypuszczał, że stara żarówka będzie tak użytecznym gadżetem. Wykorzystywanym w surwivalowych oraz harcerskich warunkach. Jest to również genialny pomysł na prezent dla znajomych, którzy lubią spędzać czas po za domem w spartańskich warunkach.

Rozpalanie ogniska  od teraz będzie czystą przyjemnością. Dzięki temu fajnemu gadżetowi, rozpalisz ognisko w  mgnieniu oka przez co każda podróż będzie przyjemniejsza.

 

Do poradnika Jak rozpalić ognisko za pomocą ... żarówki z wodą przypisano następujące tagi:

gadżety rozpalanie ogniska fajne gadżety stara żarówka zaskakujące rzeczy sposoby rozpalania ognia bez zapałek

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozpalić ognisko za pomocą ... żarówki z wodą skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...