Jak sprzątać w domu - czyszczenie pralki ładowanej od góry

Poradnik dodany przez: kinaa45
10824 0

Subskrybuj mój kanał: http://bit.ly/1jTBfO9

Facebook: https://www.facebook.com/UlaPedantula

Blog: http://ulapedantula.pl/ 

Twoja pralka jest brudna, zanieczyszczona i chciałabyś umyć ją tak jak należy. Zajmiemy się dzisiaj tematem czyszczenia pralki ładowanej od góry. Zaczynajmy!
Na samym początku sprawdź czy Twoja pralka ładowana od góry posiada funkcje parowania. Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco to należy ją włączyć aby zmiękczyła wszystkie zanieczyszczenia jakie są w pralce np.: z proszku i tym samym lepiej schodziły. Dzięki temu pralkę będzie o wiele łatwiej wyczyścić. Włączamy program parowania ze specjalnym płynem do odkamieniania i oczyszczania pralkę na wysokiej temperaturze. Włączamy całkowicie pustą pralkę aby się przeczyściła.
Gdy pranie już się zakończy wyciągamy pojemnik na proszek i płyn. Rozdzielamy go na dwie części i myjemy zupełnie tak samo jak jakąś szufladkę ( jednak dobrym patentem będzie zastosowanie szczoteczki do zębów aby dotrzeć do wszystkich zakamarków). Jedna gdy wasz pojemnik znajduje się zaraz obok bębna pralki. Jeśli jednak znajduje on się na klapie to całość trzeba zdemontować i udać się z nim do brodzika pod prysznic bądź do wanny. Głównym problemem związanym z pojemnikami jest kamień który się tam osadza. Dla tego dobrze jest taki pojemnik zalać dwoma, trzema, a nawet czterema butelkami octu aby cały kamień odpuścił.
Teraz otwieramy klapę z filtrem pralki. Dobrze przeczyścić i gotowe.
Na sam koniec parę dobrych rad dla posiadaczy pralek ładowanych od góry. Pierwszą z nich są podkładki. Niby takie małe i nie pozorne ale sprawiają że pod pralkę podchodzi powietrze. To dobry sposób dlatego że jeśli dostanie się tam trochę wilgoci to ta wilgoć zwyczajnie wyparuje. Poza tym zmniejszają one także hałas wywoływany przez pralkę i zmniejszają wibracje. Drugą poradąjest worek na skarpetki i inne części bielizny. Trzecią rzeczą jest odkamieniacz i odtłuszczacz. Najlepiej używać go chociaż raz w miesiącu. Ostatnią poradą jest mycie i wycieranie kołnierza. Najlepiej jest przecierać go po każdym praniu.

Do poradnika Jak sprzątać w domu - czyszczenie pralki ładowanej od góry przypisano następujące tagi:

porady czyszczenie pralki pani domu dobre rady pralka ładowana od góry czyszczenie pralki octem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprzątać w domu - czyszczenie pralki ładowanej od góry skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...