Jak konserwować pralki

Jak konserwować pralki

Zepsuta pralka wywołuje w nas wściekłość i obawę przed kosztami naprawy lub przed kosztami zakupu nowej pralki. Ale każda pralka, nawet ta najtańsza może nam długo służyć, jeśli tylko odpowiednio będziemy ją konserwować

Krok 1

Zacznijmy od regularnego czyszczenia filtra i usuwania osadów po detergentach w komorach zasobnika. Po każdym praniu warto oczyścić uszczelkę drzwiczek pralki. Natomiast zewnętrzne elementy emaliowane przecierajmy szmatką.

Krok 2

Jeśli twoja pralka posiada regulowane nóżki, to po skończonym praniu po prostu sprawdź czy nadal są równe i czy się nie przesunęły. 

Krok 3

Kiedy pralka nie pracuje to pamiętajmy o wyłączaniu jej z kontaktu. Trzeba też sprawdzić czy rura odprowadzająca wodę nie została zbyt mocno zgięta lub czy nie jest uszkodzona. 

Krok 4

Jeżeli wirówka nie działa lub pralka nie chce wypuszczać wody, to najlepiej jest sprawdzić czy rura, która odprowadza wodę nie jest zgięta.

Krok 5

Jeżeli pralka wylewa wodę to najprawdopodobniej trzeba wyczyścić filtr. Oczywiście trzeba pamiętać aby wcześniej wyjąć pranie ze środka i mieć przygotowaną ścierkę do podłogi, aby można było zebrać wylana wodę

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wybrać pralkę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak konserwować pralki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!