Jak wybrać pralkę

Jak wybrać pralkę

Ubrania często się brudzą, toteż nikt nie wyobraża sobie życia bez pralki. Zatem jak wybrać pralkę odpowiednią do naszych potrzeb? Odpowiedź być może znajdziesz w tym poradniku.

Krok 1 - Typ pralki: Ładowana od góry

Pralki ładowane od góry są węższe i zajmują mniej miejsca. Odbija się to jednak na ich ładowności, która jest przeważnie mniejsza w porównaniu do tych ładowanych od przodu

Krok 2 - Typ pralki: Ładowana od przodu

Ten typ pralek przeważnie zajmuje więcej miejsca w łazience, jednak posiada znaczną przewagę nad pralkami ładowanymi od góry. Blat znajdujący się na wierzchu pralki, możemy wykorzystać jako przestrzeń użytkową, np. na ręczniki, płyny lub inne rzeczy stosowane w łazience.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wybrać pralkę

Krok 3 - Typ pralki: Inne

Prócz tych najczęściej stosowanych urządzeń, są jeszcze pralki typu slim, przeznaczone dla osób, które nie piorą zbyt dużo. Są nieco mniejsze, dzięki czemu idealnie wkomponowują się w mniejsze łazienki. Spotyka się również pralki ze zwiększoną ładownością przekraczającą 8 kg. Prócz tego istnieją również pralko-suszarki, posiadające pełną funkcjonalność obu urządzeń.

Krok 4 - Funkcje i parametry: Programy prania

Istotnym elementem są programy w jakich pierze pralka. Można powiedzieć, że im więcej tym lepiej. Im większy wybór tym lepiej dopasujemy sposób prania do konkretnego materiału.

Krok 5 - Funkcje i parametry: Klasa energetyczna

Elementem na który coraz częściej zwraca się uwagę jest klasa energetyczna. Wiele osób stawia na oszczędzanie energii, także kierując się tym kryterium warto szukać pralek z oznaczeniem A+.

Krok 6 - Funkcje i parametry: Prędkość wirowania

Dobrym posunięciem jest zakup pralki która wiruję z prędkością 1000 obrotów na minutę. Warto zauważyć, że wraz ze wzrostem prędkości wirowania wzrasta także cena całego urządzenia.

Krok 7 - Funkcje i parametry: Elektroniczny programator

Można powiedzieć, że elektroniczne programatory to już niemal standard. Dzięki nim możemy ustawić dokładnie każda fazę prania, łącznie z temperaturą, a nawet godziną, w której ma się rozpocząć pranie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać pralkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!