Jak używać stabilizatorów LM78XX

Poradnik dodany przez: SzybkiMonter
15355 5

Podstawy elektroniki i zagadnienie związane ze stabilizatorami napięcia. Jak sama nazwa wskazuje, stabilizator służy do stabilizowania napięcia, co znaczy, że niezależnie od napięcia wejściowego, napięcie wyjściowe zawsze jest takie samo. Ale trzeba pamiętać, że napięcie wejściowe musi być co najmniej o 2 wolty większe od napięcia wyjściowego. 

W tym poradniku działanie stabilizatorów będzie przedstawione na przykładzie stabilizatora LM78xx. Wszystko jest pokazane i wytłumaczone na filmie więc poradnik każdemu zainteresowanemu się na pewno przyda. 

W internecie znajdziecie wiele ciekawych pomysłów i zagadnień związanych z elektroniką i z różnymi schematami, które można wykorzystać. Jednak najpierw trzeba dobrze poznać podstawy elektroniki. Bez tego nawet najlepiej wytłumaczony pomył czy projekt będzie wielką niewiadomą. A aby nie raczyć się samą teorią, dzięki takim poradnikom można w praktyce sprawdzić co i jak działa i dlaczego. Zobacz jak wygląda sprawa ze stabilizatorem LM78xx i jego działaniem.

Do poradnika Jak używać stabilizatorów LM78XX przypisano następujące tagi:

elektronika podstawy elektroniki elektronika podstawy stabilizatory napięcia lm78xx stabilizator lm78xx

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak używać stabilizatorów LM78XX skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...