Jak zrobić własną konsolę na Arduino

Poradnik dodany przez: gombiak
23417 5

W tym filmie pokaże Wam jak za pomocą platformy Arduino stworzyć własną konsolę, na której będziemy mogli grać w take hity jak Asteroids czy Space Invaders. Dzięki Arduino wszystko powinno stać się dużo łatwiejsze, dzięki czemu nawet osoby, które nie mają odpowiednich podstaw elektroniki będą mogli zrobić przedstawianą przeze mnie konsolę. Tym bardziej łatwe będzie to z moim poradnikiem konsola krok po kroku, w którym pokażę Wam jak i co podłączyć. A do tego będzie nam już potrzebna płytka stykowa.

W tym poradniku pokażę Wam jak do Arduino zrobić wyjście wideo dzięki czemu naszą konsolkę będziemy mogli podłączyć do telewizora. Dodatkowo przyda nam się coś czym będziemy mogli sterować i tutaj również wykorzystamy pada z poprzedniego projektu :)

Mam nadzieję, że cały projekt Wam się spodoba i dostarczy Wam mnóstwa zabawy i doświadczenia. Jak widzicie budowa konsoli retro dzisiaj jest możliwa w zasadzie dla każdego :) Życzę zatem powodzenia i mnóstwa dobrej zabawy, trzymajcie się gorąco!

 

Do poradnika Jak zrobić własną konsolę na Arduino przypisano następujące tagi:

elektronika arduino płytka stykowa gry retro asteroids space invaders jak zrobić konsolę budowa konsoli retro konsola krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić własną konsolę na Arduino skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...