Jak wykonać doświadczenie z wodą i olejem

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: YouTube
55907 0

Musicie wiedzieć coś bardzo ważnego o oleju. Otóż nie miesza się on z wodą! Nie ma takiej możliwości. Dlatego olej rozlewając się w oceanie pływa na powierzchni. No i polewanie palącego się oleju wodą tylko pogarsza sytuację. No to skoro już wiecie, że olej z wodą się nie miesza to możemy trochę na tym polu poeksperymentować. 

Ciekawe doświadczenia często nie wymagają specjalistycznych płynów i odczynników, czy jakich chemicznych związków. Proste doświadczenia z fizyki, czy też doświadczenia z chemii to sposób na przeprowadzenie fajnej lekcji i coś co można wykonać samemu w domu.

Doświadczenia z olejem są bezpieczne o ile oczywiście nie podgrzejemy oleju. Gorący olej jest wysoce niebezpieczny a w połączeniu z wodą tworzy wybuchową mieszankę. Oczywiście tylko w takiej sytuacji kiedy na rozgrzany olej wlewamy wodę. 

Oglądajcie ten poradnik ja tez inne podobne filmy które są na moim profilu. Mnie takie rzeczy interesują i mam nadzieję, że was także. No i szukajcie tez innych ciekawych doświadczeń

Do poradnika Jak wykonać doświadczenie z wodą i olejem przypisano następujące tagi:

fizyczne doświadczenia z fizyki ciekawe doświadczenia olej i woda olej z wodą doświadczenie z olejem doświadczenia z chemii

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać doświadczenie z wodą i olejem skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...