Jak wykonać izolację zewnętrzną budynku

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
5074 0

Szukasz filmików, w którym jest przedstawiona budowa domu krok po kroku? Doskonale, znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji, na temat tego jak powinna przebiegać budowa i remonty. Na początek proponujemy film o izolacji, przygotowany przez specjalistów ze sklepu Castorama.
Izolacja zewnętrzna budynku posiada trzy główne zalety. Pierwsza z nich to uniknięcie pracy w przestrzeni mieszkalnej, oszczędność energii oraz poprawa walorów estetycznych miejsca zamieszkania. W zamieszczonym wyżej materiale przedstawiono, jak łatwo można wykonać izolację. Czego potrzebujemy na początek? Z pewnością potrzebne nam są: rusztowanie, młotek, wiertarka, wkrętarka, nóż do cięcia waty szklanej, szlifierka kątowa, piła ręczna, pistolet do kleju, odzież ochronna, niezbędnik do mierzenia i zaznaczania. Przygotowujemy także watę szklaną, mocowania do listew, listwy, pinezki do waty szklanej, płyty betonowo-poliestrowe oraz klej montażowy. Krok pierwszy to izolacja podmurówki. Na filmie poznacie szczegółowe wytyczne, jak zrobić to prawidłowo. Pamiętajcie -zaczynamy od płyty dolnej fasady. Krok drugi to zaznaczanie. Precyzja ma tu ogromne znaczenie! Krok trzeci polega na przykręcaniu mocowań - pilnujmy, by ściśle stosować się do zalecanych odległości. Jak sami widzicie, izolacja przeciwwilgociowa nie jest aż tak trudna, jak się wydaje!
Budowa domu to wyzwanie nie tyko finansowe, nic dziwnego, że czasem nie chcemy delegować wszystkich zadań podwykonawcom. Zachęcamy więc do obejrzenia naszych filmików, by upewnić się, w jaki sposób można samodzielnie wykonać niektóre rzeczy. Ogrom satysfakcji murowany!

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Do poradnika Jak wykonać izolację zewnętrzną budynku przypisano następujące tagi:

izolacja budowa i remonty budowa domu budowa domu krok po kroku wata szklana izolacja przeciwwilgociowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać izolację zewnętrzną budynku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...