Jak wykonać niesamowity pokaz z monetą i wieszakiem

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: YouTube
21611 0

Oto jak moneta balansuje na czubku drutu od metalowego wieszaka. Tą sztuczkę z monetą i wieszakiem na długo zapamiętasz i na pewno będziesz chciał ją wykonać sam, co nie będzie problemem, ponieważ pod płaszczykiem magii kryją się elementarne zasady fizyki. Doświadczenia fizyczne tego typu pokazują właśnie, że fizyka może być i jest ciekawa, tylko konkretne jej zagadnienia, jak w tym przypadku siła dośrodkowa musza być pokazane w ciekawy sposób. 

Triki z monetą są tym bardziej popularne ponieważ każdy znajdzie monetę i każdy może wykonać ten trik. Kiedy będziesz oglądał ten poradnik to wykonanie tego wyda Ci się niemożliwe. Ale okazuje się, że najtrudniejsze to tylko ustawienie monety a potem siła dośrodkowa zajmie się już wszystkim za Ciebie. wystarczy zaufać fizyce.

Sztuczki z monetami rzadko mają takie naukowe wyjaśnienie dlatego tym bardziej ten trik jest warty uwagi. Siła dośrodkowa jak i siła odśrodkowa to podstawowe zagadnienia z fizyki, które warto pokazywać na takich ciekawych przykładach.

Składniki:

  • Metalowy wieszak
  • Moneta

Do poradnika Jak wykonać niesamowity pokaz z monetą i wieszakiem przypisano następujące tagi:

fizyczne eksperymenty fizyczne triki z monetami sztuczki z monetami doświadczenia fizyczne siła dośrodkowa triki z monetą sztuczki z monetą

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać niesamowity pokaz z monetą i wieszakiem skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...