Jak oduczyć szczeniaka gryźć

Jak oduczyć szczeniaka gryźć

Szczeniaki zazwyczaj nie są agresywne. Gryzą w czasie zabawy, ponieważ nie mają wyczucia i nie wiedzą, że mogą wyrządzić komuś krzywdę. Jednak już od małego należy nauczyć je, że nie wolno tego robić.

Krok 1

Szczeniaki gryzą podczas zabawy, ponieważ nie są przyzwyczajone do innego środowiska. W grupie innych psów uczą się hamować gryzienie, ponieważ w innym przypadku cała reszta psów nie będzie chciała się z nimi bawić. Tak samo postępuj w domu: jeżeli twój piesek podczas zabawy nie kontroluje siły z jaką gryzie i robi to zbyt mocno, zapiszcz, udając ból, odwróć się napięcie i przez jakieś 5 minut ignoruj psa. 

Krok 2

Nigdy nie krzycz na psa, a tym bardziej nie podnoś na niego ręki i nie bij go- nic to nie da.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak nauczyć psa sztuczki "turlaj się"

Krok 3

Gdy będziesz krzyczał na szczeniaka, machał rękoma lub wykonywał inne gest- piesek uzna, że chcesz się z nim bawić. Lepiej, abyś stanął nieruchomo i poczekał aż się uspokoi. 

Krok 4

Pamiętaj, że bicie psa i fizyczne karanie go może przynieść wręcz odwrotne skutki. Zwierze może być w przyszłości strachliwe, a często agresywne.

Krok 5

Najczęstszą przyczyną agresywnych zachowań u szczeniaków jest strach, więc twoim zadaniem jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. Zapewnij mu spokojny kąt do spania i zacisze miejsce, w którym postawisz miski, gdzie mógłby jeść. 

Krok 6

Szczeniak podobnie jak dziecko potrzebuje rozrywki, którą powinieneś mu zapewnić. Możesz np. zakupić mu gumowe zabawki. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oduczyć szczeniaka gryźć skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika martin009

  martin009

  Aug 30, 2013

  super przyda sie

 2. Awatar użytkownika kasia1233

  kasia1233

  Aug 14, 2013

  przydatny poradnik dzięki