Jak oduczyć szczeniaka gryźć

Jak oduczyć szczeniaka gryźć

Szczeniaki zazwyczaj nie są agresywne. Gryzą w czasie zabawy, ponieważ nie mają wyczucia i nie wiedzą, że mogą wyrządzić komuś krzywdę. Jednak już od małego należy nauczyć je, że nie wolno tego robić.

Krok 1

Szczeniaki gryzą podczas zabawy, ponieważ nie są przyzwyczajone do innego środowiska. W grupie innych psów uczą się hamować gryzienie, ponieważ w innym przypadku cała reszta psów nie będzie chciała się z nimi bawić. Tak samo postępuj w domu: jeżeli twój piesek podczas zabawy nie kontroluje siły z jaką gryzie i robi to zbyt mocno, zapiszcz, udając ból, odwróć się napięcie i przez jakieś 5 minut ignoruj psa. 

Krok 2

Nigdy nie krzycz na psa, a tym bardziej nie podnoś na niego ręki i nie bij go- nic to nie da.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak nauczyć psa sztuczki "turlaj się"

Krok 3

Gdy będziesz krzyczał na szczeniaka, machał rękoma lub wykonywał inne gest- piesek uzna, że chcesz się z nim bawić. Lepiej, abyś stanął nieruchomo i poczekał aż się uspokoi. 

Krok 4

Pamiętaj, że bicie psa i fizyczne karanie go może przynieść wręcz odwrotne skutki. Zwierze może być w przyszłości strachliwe, a często agresywne.

Krok 5

Najczęstszą przyczyną agresywnych zachowań u szczeniaków jest strach, więc twoim zadaniem jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. Zapewnij mu spokojny kąt do spania i zacisze miejsce, w którym postawisz miski, gdzie mógłby jeść. 

Krok 6

Szczeniak podobnie jak dziecko potrzebuje rozrywki, którą powinieneś mu zapewnić. Możesz np. zakupić mu gumowe zabawki. 

Komentarze: (2)

Pozostało: 1500 znaków
2013-08-30 14:58:47
Awatar
super przyda sie
(0)
2013-08-14 09:58:31
Awatar
przydatny poradnik dzięki
(0)