Jak wykonać trójkątny stolik z zaokrąglonym blatem

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
7503 0

Stolarstwo to hobby, które nie tylko poprawia nastrój, ale również umożliwia tworzenie użytecznych mebli. Wykonanie stolika do kawy metodą diy okazuje się nie tak bardzo trudne, pod warunkiem posiadania odpowiednich materiałów i narzędzi. Tego typu pracę z chęcią wykonają osoby, które lubią majsterkowanie i pracę w drewnie.
Stolik kawowy można wykonać z drewna dębowego. Nie należy jednak wykonywać go z litego kawałka, znacznie lepiej zdecydować się na klejony blat. Dlatego też z posiadanej szerokiej deski należy najpierw wykonać kantówki. Dopiero po ich docięciu, wyszlifowaniu i sklejeniu pod naciskiem prasy można zacząć właściwą pracę. Aby mieć pewność co do tego, że blat drewniany należy najpierw skleić dwie jego części i dopiero potem przeprowadzić klejenie całości, również przy tym wkładając ją w zaciski.
By blat drewniany był gotowy, trzeba odmierzyć i narysować jego kształt. W tym przypadku celem jest uzyskanie dwóch trójkątnych blatów - jednego mniejszego i jednego większego. Przy odmierzaniu niezbędne będą takie przybory jak cyrkiel, linijka, miarka i poziomica. Docinając blat drewniany według szablonu warto pamiętać, aby przypadkiem nie przyciąć zaznaczonych wcześniej punktów, które przydadzą się w dalszej pracy. Taka technika pracy, czyli wyrysowanie kształtu blatu w sposób precyzyjny pozwoli na precyzyjne doszlifowanie go po prostu poprzez pilnowanie wyznaczonych linii.
Przygotowując tego typu mebel do domu od razu należy wziąć pod uwagę także konieczność wykonania nóg do stolika z takiego samego materiału.

Zapraszam na kanał YouTube: https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

Facebook: https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

Składniki:

  • Wszystkie produkcje znajdziesz tutaj:
  • http://mebletwojegopomyslu.pl/category/vlog/

Do poradnika Jak wykonać trójkątny stolik z zaokrąglonym blatem przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie stolarstwo diy do domu blat drewniany stolik kawowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać trójkątny stolik z zaokrąglonym blatem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...