Jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Chemiczne
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 31.03.2014 / 18:14
  • Odsłony: 7 345
  • Ocena: 5.00
  • Głosy: 1
  •  

Poradnik dodany przez:

compaq123

Do poradnika jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden przypisano następujące tagi:

Chemia jest wszędzie i mimo, że dla niektórych ta nauka wydaje się arcy trudna to zobaczycie, że chemią można zainteresować a doświadczenia chemiczne to przeróżne ciekawe rzeczy. W tym poradniku doświadczenia chemiczne z cyną, miedzią, ołowiem, jodem, molibdenem, lantanem, cerem i itrem. Dodatkowym pierwiastkiem będzie lit oraz antymon. 

Eksperymenty chemiczne które tutaj zaprezentuję nie będą niczym trudnym i można je wszystkie wykonać w domowym laboratorium ale oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wymienione wcześniej pierwiastki będą poddawane różnym doświadczeniom, co przybliży wam ich niektóre właściwości. Chemia i zadania związane z pierwiastkami tutaj na praktycznych przykładach i dodatkowo będą też rozpisane reakcje jakie zachodzą w poszczególnych doświadczeniach. Innymi słowy macie tutaj i teorię i praktykę. Wszystko wyjaśnione i pokazane. 

Zapraszam do oglądania tego poradnika jak i następnych w których zobaczycie kolejne eksperymenty chemiczne z kolejnymi pierwiastkami.

Kategoria: Eksperymenty > Chemiczne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden skomentowało 1 osób.

Pozostało 1500 znaków