Jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden

Poradnik dodany przez: compaq123
11250 5

Chemia jest wszędzie i mimo, że dla niektórych ta nauka wydaje się arcy trudna to zobaczycie, że chemią można zainteresować a doświadczenia chemiczne to przeróżne ciekawe rzeczy. W tym poradniku doświadczenia chemiczne z cyną, miedzią, ołowiem, jodem, molibdenem, lantanem, cerem i itrem. Dodatkowym pierwiastkiem będzie lit oraz antymon. 

Eksperymenty chemiczne które tutaj zaprezentuję nie będą niczym trudnym i można je wszystkie wykonać w domowym laboratorium ale oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wymienione wcześniej pierwiastki będą poddawane różnym doświadczeniom, co przybliży wam ich niektóre właściwości. Chemia i zadania związane z pierwiastkami tutaj na praktycznych przykładach i dodatkowo będą też rozpisane reakcje jakie zachodzą w poszczególnych doświadczeniach. Innymi słowy macie tutaj i teorię i praktykę. Wszystko wyjaśnione i pokazane. 

Zapraszam do oglądania tego poradnika jak i następnych w których zobaczycie kolejne eksperymenty chemiczne z kolejnymi pierwiastkami.

Do poradnika Jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden przypisano następujące tagi:

chemiczne chemia zadania doświadczenia chemiczne eksperymenty chemiczne chemia doświadczenia

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonywać doświadczenia chemiczne #1 - lit i molibden skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...