Jak wykorzystać ciekły azot w ciekawy sposób

Poradnik dodany przez: antun
46531 0

Ten odcinek to wyjątkowo ciekawe doświadczenia związane z ekstremalnie niskimi temperaturami i zjawiskami, jakie można pokazać za pomocą ciekłego azotu. Co prawda w domu tego nie przeprowadzicie ale warto zobaczyć jakie właściwości ma ciekły azot i czym tak naprawdę jest. Wykorzystanie ciekłego azotu to bardzo interesujące pokazy, które zadziwiają każdego kto je zobaczy. 

Doświadczenia z ciekłym azotem trzeba przeprowadzać ostrożnie i trzeba dobrze znać jego właściwości aby nie zrobić sobie krzywdy. Tutaj wszystkie pokazy były pod kontrole i dzięki temu możecie się przekonać jaką moc ma ekstremalnie niska temperatura. Być może już wcześniej mieliście okazję oglądać ciekły azot w akcji, gdyż ze względu na swoje właściwości jest to popularny sposób zachęcenia młodych ludzi tematyką chemii i fizyki.Nauka nie musi być nudna kiedy wiemy jak korzystać z różnych rzeczy i jak je przedstawić w interesujący sposób. Zobaczcie te różne doświadczenia z ciekłym azotem a także sprawdźcie inne filmy na naszym profilu. 

Składniki:

  • ciekły azot
  • liście
  • balony
  • gumowe przedmioty
  • mandarynka
  • gorąca woda

Do poradnika Jak wykorzystać ciekły azot w ciekawy sposób przypisano następujące tagi:

fizyczne ciekły azot ciekawe doświadczenia ciekawe eksperymenty wykorzystanie ciekłego azotu doświadczenia z ciekłym azotem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać ciekły azot w ciekawy sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...