Jak uprawić cebulę

Jak uprawić cebulę

Wyobraź sobie, że idziesz do ogrodu i już masz świeżą, własnoręcznie wyhodowaną cebulę. Każdy docenia uroki takiej sytuacji, ale nie każdy chce spróbować zasadzić ją w swoim przydomowym ogrodzie. Ty możesz spróbować już dziś!

Krok 1

Najwygodniej jest uprawiać cebulę z dymki. Wysadzaj ją wczesną wiosną (jest wtedy za zimno na nasiona). Przy zakupie sprawdź dokładnie, czy dymki zostały poddane procesowi termicznemu, dzięki któremu wzrostu pąków kwiatowych zostanie zahamowany.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić syrop na kaszel z cebuli

Krok 2

Pomyśl na czym ci zależy. Jeżeli chcesz, aby twoja cebula poszła w szczypior- posadź ją w mocno azotowej ziemi. Jeżeli natomiast zależy ci na części podziemnej- posadź cebulę z roślinami liściastymi, które wchłaniają azot np. koło sałaty. 

Krok 3

Kilka tygodni przed posadzeniem cebuli przykryj grządkę (w której będzie się ona znajdowała) gazetą. Dzięki temu unikniesz rosnących chwastów, a ponadto utrzymasz odpowiednią wilgotność ziemi. 

Krok 4

Gdy wysiejesz nasiona, przykryj je gazeta, aż do momentu, gdy ujrzysz szczypior. 

Krok 5

Ze względu na to, że cebula ma bardzo delikatny system korzeniowy, odchwaszczaj grządki za pomocą specjalnej motyki do cebuli. W innym przypadku możesz uszkodzić korzeń, a co za tym idzie- zainfekować warzywo. 

Krok 6

Zżółknięty szczypior oznacza, że cebula dojrzewa. Wtedy po prostu wystopuj z podlewaniem grządki. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawić cebulę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!