Jak wykorzystać suchy lód w warunkach domowych

Poradnik dodany przez: antun
32321 0

W tym odcinku zajmuję się tematem suchego lodu i pokazuję do czego można go wykorzystać w domowych warunkach i dlaczego suchy lód to ciekawy temat.

Doświadczenia z suchym lodem, czyli dwutlenkiem węgla w stałej postaci. W poradniku oprócz oczywiście teorii wyjaśniającej wszystko co związane z tym co to jest suchy lód będą także praktyczne pokazy, które można wykonać w domu lub w szkolnym laboratorium. Doświadczenia z suchym lodem są ciekawe a w poradniku zaprezentowane zostało tylko kilka z nich. w internecie znajdziecie jeszcze więcej możliwości ale zawsze pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności przy suchym lodzie. Eksperymenty mogą być niebezpieczne ze względu na ekstremalnie niską temperaturę suchego lodu. 

A jedną z najbardziej znanych właściwości suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście z fazy stałej w fazę gazową w warunkach ciśnienia atmosferycznego z pominięciem fazy ciekłej. Stąd także wziął się termin "suchy lód". A jeżeli chodzi o praktyczne zastosowania, to suchy lód Ponadto wytwarza bakteriostatyczną atmosferę, która poprawia jakość chłodzonych produktów zapobiegając ich utlenianiu.

Składniki:

  • suchy lód
  • ciepła woda
  • sok z czerwonej kapusty
  • płyn do mycia naczyń

Do poradnika Jak wykorzystać suchy lód w warunkach domowych przypisano następujące tagi:

fizyczne suchy lód doświadczenia z suchym lodem suchy lód eksperymenty co to jest suchy lód gdzie kupić suchy lód

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać suchy lód w warunkach domowych skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...