Jak usunąć plamy z wosku

Jak usunąć plamy z wosku

Plamy z wosku są zwykle trudne do usunięcia. W zależności od tego gdzie rozleje nam się wosk plamy powinno usuwać się na kilka sposobów. W tym poradniku dowiecie się jak usunąć plamy z wosku z ubrań, dywanów, mebli i świeczników.

Krok 1 - Usuwanie wosku z ubrań

Na wosk rozlany na ubraniu nakładamy kostki lodu lub wkładamy poplamione ubranie do lodówki (zapakowane w worek foliowy). Dzięki temu, że schłodzimy tkaninę wosk powinien bez problemu w całości się wykruszyć. Wosk najlepiej wykruszać linijką lub innym sztywnym przedmiotem, pamiętajmy tylko by było to coś co nie postrzępi ubrania. 

Krok 2 - Usuwanie wosku z dywanów

W tym przypadku również możemy zastosować poznaną już metodę z kostkami lodu. Możemy również przetrzeć to miejsce spirytusem, dzięki któremu bez problemu uda nam się skruszyć lód. 

Krok 3 - Usuwanie plam z wosku na meblach

Wosk uda nam się usunąć tylko wtedy gdy będzie suchy i kruchy. Kładziemy na niego woreczek wypełniony kostkami lodu i po jakimś czasie próbujemy go zdrapać linijką tak by nie uszkodzić mebli. Ślady, które pozostaną po wosku czyścimy delikatną ściereczką i środkiem do czyszczenia mebli.

Krok 4 - Usuwanie wosku ze świeczników

Świecznik zawijamy w folię i wkładamy na jakiś czas do lodówki (najlepiej kilka godzin). Po wyjęciu zdrapujemy wosk nożykiem, ostrożnie by nie porysować świecznika.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się wosku z ubrań i innych materiałów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć plamy z wosku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!