Jak dobrze wyczyścić lodówkę

Jak dobrze wyczyścić lodówkę

Lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów w naszej kuchni. Powinno się ją czyścić raz w miesiącu, gdyż długie nieczyszczenie może nawet doprowadzić do zatrucia. Jak więc dobrze wyczyścić lodówkę? Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, a na pewno utrzymasz ją w dobrym stanie długi czas.

Krok 1

Podczas czyszczenia Twoja lodówka będzie jakiś czas otwarta, więc aby wyeliminować niepotrzebną utratę prądu, używając pokrętła regulacji temperatury wyłącz chłodzenie. 

Krok 2

Wyciągnij z lodówki wszystkie rzeczy. Produkty świeże i wymagające ciągłego trzymania w niskich temperaturach włóż do wiadra z zimną wodą i lodem, natomiast te przeterminowane lub po prostu nieświeże i stare, które od dawna zalegały w Twojej lodówce wyrzuć do śmieci. Przygotuj zlew z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Wyjmij wszystkie ruchome części lodówki (półki, szuflady) i umyj w przygotowanym zlewie. 

Krok 3

Do czyszczenia wnętrza lodówki użyj gąbki bądź ścierki nasączonej ciepłą wodą z mydłem (jeżeli akurat nie masz w domu mydła, możesz zastosować wodę z octem lub z sobą oczyszczoną). Pamiętaj, aby czyszczenie zacząć od góry lodówki, aby nie brudzić już wyczyszczonych części. Aby przyspieszyć osuszanie możesz wytrzeć wnętrze papierowym ręcznikiem. 

Krok 4

Umyte i osuszone szuflady i półki włóż do umytej lodówki i zostaw otwarte drzwi przez 30 - 50 min, a następnie włóż do niej wszystkie produkty. Pamiętaj, o ustawieniu temperatury w lodówce, by znów zaczęła chłodzić. Zewnętrzną część lodówki myj również przy użyciu wody z mydłem zaczynając od góry. Dokładnie przetrzyj gumową nakładkę znajdującą się przy drzwiach, gdyż zapobiega ona wydostawaniu się zimnego powietrza na zewnątrz lodówki. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak odświeżyć zapach w lodówce

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dobrze wyczyścić lodówkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!