Jak wyregulować okno

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
3931 0

W kolejnym filmie z cyklu: jak to zrobić, tym razem sprawdzimy, jak wyregulować okna najpowszechniej stosowane obecnie we współczesnym budownictwie, czyli okna pvcRegulacja okna lub regulacja okna balkonowego mogą nam się przydać szczególnie jeśli chcemy uniknąć zbyt szybkiej konieczności wymiany całej konstrukcji, co może zajmować dużo czasu i być dość kosztowne.

Porady jak wyregulować okna obejmują dwa kroki:
1. regulację nachodzenia skrzydła na ramę
2. regulację docisku skrzydła do ramy
Do regulacji okna przydadzą się takie narzędzia, jak: klucz imbusowy 4-milimetrowy, ołówek, miarka oraz wazelina techniczna. Aby wyregulować nachodzenie skrzydła na ramę, obrysowujemy ołówkiem narożniki skrzydła. Następnie otwieramy okno i mierzymy odległość kresek od ramy, czy nie przekracza ona ośmiu milimetrów. Położenie skrzydła regulowane jest trzema śrubami. Śruba odpowiedzialna za wysokość skrzydła znajduje się w dolnym zawiasie. Do jej regulacji użyjemy klucza imbusowego, którego krótsze ramię warto przedłużyć, aby wygodniej było dokręcać śrubę. Po zdjęciu plastikowej osłony zawiasu regulujemy kluczem wysokość skrzydła. Z kolei śruba na dole zawiasu reguluje odchył skrzydła od dolnego zawiasu. Górna śruba pozwala ustalić odchył skrzydła od zawiasu górnego. Po regulacji zamykamy okno i ponownie obrysowujemy narożniki skrzydła, aby sprawdzić czy geometria uległa poprawie.
Następnie zajmujemy się regulacją docisku skrzydła do ramy. Siłę docisku sprawdzamy, umieszczając kartkę papieru między ramą a skrzydłem. Jeżeli wyciąga się ją zbyt łatwo oznacza to, że docisk jest za mały. Jego regulacja jest przeprowadzana za pomocą śrub mimośrodowych znajdujących się na okuciu skrzydła. Dokręcamy je z użyciem klucza imbusowego w stronę uszczelki, co zwiększa docisk. Przeciwna strona dokręcania pozwoli na zmniejszenie docisku. Czynność należy powtórzyć na wszystkich śrubach i po raz kolejny sprawdzamy kartką, czy docisk się poprawił.

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Do poradnika Jak wyregulować okno przypisano następujące tagi:

porady regulacja okna okna pvc jak wyregulować okna nowe okna regulacja okna balkonowego

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyregulować okno skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...