Jak umyć okna

Jak umyć okna

Często po remontach lub po wprowadzeniu się do nowego mieszkania okna są tak brudne, że nie widać światła z zewnątrz. Okazuje się, że wcale nie jest to taki problem jak mogłoby się wydawać, ponieważ po przeczytaniu poniższego poradnika dowiesz się jak umyć naprawdę brudne okna. Wystarczy jedynie przygotować trzy wiadra i zabrać się do pracy.

Krok 1

Na wstępie, weź do ręki szczotkę lub małą miotłę i usuń z okna wszelkie zabrudzenia, kurz lub pajęczyny. Pamiętaj o tym, aby zamieść nie tylko szyby o futryny, ale również parapety, wszystkie zakamarki i szczeliny. 

Krok 2 - Pierwsze wiadro

Do pojemnika wlej 5 litrów wody z dodatkiem 1/2 miarki proszku do prania. Zwykłą gąbką kąpielową, zamoczoną w wiadrze, zmyj wszelki brud z szyb, okien i futryn. 

Krok 3 - Drugie wiadro

Wlej do wiadra ciepłą, czystą wodę bez jakichkolwiek dodatków. Spłucz nią okna i futryny, używając do tego tetrowej pieluszki lub bawełnianej szmatki. 

Krok 4 - Trzecie wiadro

Wymieszaj w nim wodę z dodatkiem octu. Tetrą lub bawełnianą szmatką zanurzoną w roztworze wytrzyj okna,

Krok 5

Każde z okien oraz każdą futrynę wytrzyj dokładnie na sucho. Aby usunąć ewentualne kawałki włókien- użyj w tym celu jedwabiu lub ściereczki z wiskozy. 

Ciekawostka

Aby nadać szybom połysk, wypoleruj je zgniecionymi gazetami. 

Uwaga

Wystrzegaj się mycia naprawdę brudnych okien detergentami chemicznymi, ponieważ możesz zmatowić szybę oraz porysować okno. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak umyć lustro aby nie zostawić smug

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak umyć okna skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!