Jak zbudować huśtawkę z palet DIY

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Technika
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 19.08.2017 / 12:48
  • Odsłony: 805
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

KrwawaSpinka

Do poradnika jak zbudować huśtawkę z palet diy przypisano następujące tagi:

ZOSTAŃ ZE MNĄ I SUBSKRYBUJ!

http://bit.ly/2h9BLjy 

Posiadasz niewykorzystane europalety? Zanim je wyrzucisz, pomyśl o ich ponownym wykorzystaniu. Przedstawiamy ciekawy pomysł na zbudowanie z nich huśtawki ogrodowej. Rozwiązanie idealne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do dzieła!

Instrukcja wykonania:
Do wykonania huśtawki potrzebujemy trzy europalety – jedną wykorzystamy, jako siedzisko, drugą – jako oparcie, a z trzeciej wykonamy dodatkowe niezbędne elementy.

Paletę mającą posłużyć jak oparcie musimy nieco zmodyfikować, abyśmy mogli przymocować ją do siedziska. W tym celu należy odciąć jedną zewnętrzną poziomą deskę wraz z podpierającymi ją „klockami”. W efekcie powinniśmy otrzymać paletę składającą się z czterech poziomych desek, zakończonych (w miejscu obciętej deski) trzema nóżkami. Teraz możesz już zamontować oparcie od tyłu siedziska (nóżkami do dołu) za pomocą wkrętów. Aby ustabilizować całą konstrukcję po obu stronach huśtawki warto zamontować poprzeczne belki, dodatkowo łącząc siedzisko z oparciem. Rolę belek będą pełnić poprzeczne deski odcięte z trzeciej europalety. Oszlifuj je, a następnie przymocuj za pomocą wkrętów. Przytnij je tak, aby nie wystawały żadne rogi.

Jeśli zależy ci na konkretnym kolorze huśtawki, teraz jest czas na to, by ją pomalować. Farbę pozostaw do wyschnięcia na drugi dzień.

Instrukcja mocowania:
Do zawieszenia huśtawki ogrodowej potrzebujemy: sześć wkrętów z kółkami, dwóch kółeczek metalowych oraz dwóch kawałków grubej liny.

Po obu stronach górnej i dolnej części oparcia oraz przedniej części siedziska zamontuj z boku po jednym wkręcie z kółkami. Na każdą linę nawlecz metalowe kółko a następnie przewlecz po jednej linie przez wkręty z boku palety. Zawiąż je mocno. Dodatkowe metalowe kółka wykorzystaj do zamontowania huśtawki w powietrzu. Dodaj wygodne poduszki lub materace i gotowe!

Kategoria: Majsterkowanie > Technika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować huśtawkę z palet DIY skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków