Jak zbudować papierowy pistolet Mauser na 5 strzałów

Poradnik dodany przez: BumBastik
12424 0

Zabawki DIY to popularny sposób na wykorzystanie zalegających w domu materiałów takich jak papier, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Co zrobić w domu z nie do końca zapisanego papieru? Prostym sposobem na atrakcyjną zabawkę jest pistolet z papieru typu Mauser pozwalający na oddanie pięciu strzałów i będący fajną rzeczą stosunkowo prostą do wykonania.

Pistolet z papieru Mauser to nie tylko możliwość stworzenia dla siebie lub dla dzieci zabawki DIY, ale też sposób na wykształcenie cierpliwości i umiejętności sprawdzających się np. w modelarstwie. Do stworzenia pistoletu z papieru potrzebujemy różnych rodzajów papieru. Z części cieńszych skręcamy rurkę, umacniając ją taśmą klejącą. Z grubszej tektury wykonujemy według podanych w filmie rozmiarów papierów pudełko przypominające nieco pudełko na zapałki. Należy je przykleić do części rurki, będzie ona stanowić magazynek na naboje. Inną rurkę papierową tniemy na mniejsze, według podanych rozmiarów, z których będzie można strzelać papierowymi nabojami. Kolejne dwie papierowe rurki odpowiednio doklejone, pozwolą na uruchamianie cyngla wypychającego naboje z magazynka. Ostatnim etapem jest zamocowanie gumki recepturki zwalniającej mechanizm cyngla.

Mauser pistolet wymaga nieco pracy i uważnego wykonywania kolejnych czynności według wskazówek podanych w prezentowanym przez nas filmie. Jednak satysfakcja z tak wykonanej samodzielnie zabawki DIY będą nieporównywane z zakupem tej samej zabawki z plastiku w sklepie. Pamiętajmy jednak, że nawet użycie tego typu zabawki warto poprzedzić rozmową z dzieckiem, w trakcie której tłumaczymy mu zasady użycia nawet zabawkowej broni, w żadnym wypadku nie wobec zwierząt domowych czy znajomych.

Do poradnika Jak zbudować papierowy pistolet Mauser na 5 strzałów przypisano następujące tagi:

modelarstwo zabawki diy co zrobić w domu pistolet z papieru fajne rzeczy mauser pistolet

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować papierowy pistolet Mauser na 5 strzałów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...