Jak zbudować podwójny pojemnik na kompost

Poradnik dodany przez: Litwinienko
6863 0

Każdy szczęśliwy posiadacz działki powinien posiadać odpowiednie miejsce na kompostowanie odpadów - tu została trawa po koszeniu, tam jakieś warzywa z ogródka się zepsuły, a przecież nie będziemy tego wyrzucać na śmieci! O nie, w naturze nic nie ginie. Dlatego bardzo polecam wykonać własnoręcznie taki oto kompostownik, który nie dość, że łatwy w wykonaniu to do tego jest bardzo użyteczny. Budowa i remonty to nieodłączny element posiadania własnej działki, o którą przecież trzeba dbać, ale szczególnie dobrze wygląda ona wtedy, kiedy widać, że wszystko zostało wykonane naszymi rękami - wtedy to doprawdy NASZA działka. 

Do sporządzenia takich drewnianych kompostowników będziemy potrzebować: 5 drewnianych palet o takich samych wymiarach, 4 deski o wymiarach 300x15x2 cm oraz śrub, kątowników i wsporników, natomiast sprzęt, który pomoże nam przy budowie naszego pomysłu do ogrodu z drewna to: metrówka, piła i wiertarko-wkrętarka.
Złożenie takiego pojemnika na kompost to już czysta formalność - cały proces nie powinien stwarzać większych problemów i jest on dokładnie omówiony na filmiku krok po kroku - na pewno się nie pogubicie.

Swoją drogą kompostowanie odpadów to bardzo użyteczna czynność ponieważ taki kompost można wykorzystać do użyźniania naszej gleby, czy kiedy potrzebujemy co nieco pomóc naszym roślinkom w dorastaniu. Zawsze opłaca się mieć trochę kompostu na podorędziu.

Kliknij na "subskrybuj", aby stale otrzymywać poradniki w jakości HD. - Free Royalty Free Music by DanoSongs.com

Do poradnika Jak zbudować podwójny pojemnik na kompost przypisano następujące tagi:

kompostownik budowa i remonty pojemnik na kompost kompostownik drewniany kompostowanie odpadów pomysły do ogrodu z drewna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować podwójny pojemnik na kompost skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...