Darmowe programy do projektowania ogrodów

Darmowe programy do projektowania ogrodów

Dla początkujących planowanie projektu ogrodu może być nad wyraz ciężkie. Z biegiem czasu ta czynność robi się coraz łatwiejsza. Jednak dla nowicjuszy stworzyliśmy katalog programów, które pomogą zdobyć doświadczenie i dowiedzieć się trochę o aranżacji ogrodu.

Krok 1 - Virtual Garden

Jest to program, po którego odpaleniu możemy ustawić rozmiary wirtualnego ogrodu według uznania i wybrać gotowy projekt lub tworzyć wymarzony botanik od zera. Aplikacja posiada angielski interfejs, oprócz tego nie można wydrukować zrobionego przez siebie projektu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zbudować staw kąpielowy w ogrodzie cz.1

Krok 2 - Showoff.com

Tak samo jak w poprzedniej aplikacji można dokonać wyboru - wybrać gotowy projekt lub zrobić własny. Można tu zaprojektować zarówno ogród jak i obszar przed domem. Przedmiotów do wyboru jest bardzo dużo - ponad 2 tysiące.

Krok 3 - Garden Composer 3D Plus

Program jest do kupienia w cenie ok. 70 zł. Jest przeznaczony nie tylko dla początkujących ale i dla bardziej obeznanych w aranżacji ogrodów. Mnóstwo ludzi uważa tą aplikację za najlepszą. Mamy do wyboru dużą ilość roślin - około 9 tysięcy oraz już zaprojektowane części krajobrazu. Urozmaiceniem jest możliwość zbudowania parku. Wszystko wygląda realistycznie, mamy również możliwość posługiwania się zdjęciami oraz rozwiniętymi funkcjami graficznymi. Program ma kilka modułów, m.in. Edytor roślin, grę ogrodniczą, kreatora budynków, kalendarz pielęgnacji i inne.

Skomentuj poradnik

Poradnik Darmowe programy do projektowania ogrodów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!