Jak zbudować projektor laserowy sterowany muzyką #2

Poradnik dodany przez: lotos12
5626 0

Projekcje laserowe w połączeniu z rytmami muzyki są od lat wielką atrakcją wszelkich pokazów świetlnych w miejscach publicznych. Teraz możemy przygotować je na własny, domowy użytek, dzięki przygotowanym filmom instruktażowym. Elektronika dla wszystkich, czyli druga część filmu prezentującego, jak domowym sposobem stworzyć projektor laserowy sterowany sygnałem audio. W pierwszej części zaprezentowany został proces wykorzystania prostej elektroniki do stworzenia tak fajnego pomysłu, jakim jest projektor laserowy dający niesamowite efekty świetlne w trakcie imprez ze znajomymi lub rodziną. Projektor laserowy może być także wyjątkowym prezentem dla dzieci, które lubią obserwować świetlne atrakcje na ścianach swojego pokoju.
Do stworzenia projektora laserowego prezentowanego w pierwszej części filmu wykorzystane zostały takie części jak wzmacniacz audio, pokrywa zasilacza do laptopa, laser, wiatraczek o mocy 12 V, z przyklejonym do niego małym lusterkiem nachylonym pod niewielkim kątem oraz drugi silniczek z doklejonym do niego większym lusterkiem. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu silniczków z lusterkami na pokrywie zasilacza od laptopa, odbijają one promień lasera, co daje ciekawe efekty świetlne na ścianach.
Największą jednak atrakcją tego fajnego pomysłu jest podpięcie kabla jacka 3, 5 mm do dowolnego źródła sygnału audio. Dzięki temu drugi silnik projektora laserowego kręci się w rytm muzyki. Tym oto sposobem, wykorzystując niedrogą elektronikę możemy stworzyć własną domową dyskotekę lub atrakcyjną zabawkę dla dzieci, które uwielbiają bawić się w rytmie muzyki i migających do niej świateł.

Składniki:

  • Moje konstrukcje:
  • http://tiny.pl/gd627Subskrybuj: http://tiny.pl/gdv8

Do poradnika Jak zbudować projektor laserowy sterowany muzyką #2 przypisano następujące tagi:

elektronika laser elektronika dla wszystkich fajne pomysły projektor laserowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować projektor laserowy sterowany muzyką #2 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...