Jak zbudować prompter tanim kosztem

Poradnik dodany przez: Spryciarze.pl
9275 0

Siemanko!

Witajcie w kolejnej Solówce, którą tym razem przedstawi Wam Primosz :). Zastanawialiście się kiedyś, czy jesteście stworzeni do pracy w roli prezentera telewizyjnego? Primosz jako niespełniona gwiazda często zaskakuje nas swoimi różnorodnymi talentami. Nie licząc śpiewania, które nie zawsze dobrze mu wychodzi, może zadziwić nas słowotokiem rodem z telewizyjnych stacji. 

Pewnie nieraz i nie dwa zastanawialiście się jak to jest, że prezenterzy telewizyjni mówią tak składnie i szybko, nie zastanawiając się tak naprawdę nad niczym? Otóż nie dzieje się to za sprawą aparatów i kamer. Jest im do tego potrzebny prompter. A co to dokładnie jest? Nic innego jak troszkę zmodyfikowany statyw pod kamerę. Różnica jest taka, kamera nie jest umieszczana bezpośrednio na statywie. Nakłada się na niego element z czarną płachtą i pleksą lub szybą skierowaną pod odpowiednim kątem. Zastanawiacie się pewnie po co? Otóż teleprompter odbija tekst, który możemy przeczytać patrząc bezpośrednio w kamerę, dzięki temu nie odwracamy wzroku, nie rozglądamy się, czy też nie patrzymy w kartkę. Po prostu czytamy tekst, który jest emitowany ze smartfona lub tabletu. Wszystko łatwo, prosto i przyjemnie. Nie tracimy na jakości, ponieważ jedynym elementem który dodajemy do kamery jest szybka, a zyskujemy zawsze skupionego prezentera :). 

Dzięki temu nagrywanie w domu stanie się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze :). 

Z domowym prompterem możecie już teraz zacząć swoją karierę :)

Gazetka promocyjna: http://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/gazetka-castorama?utm_source=youtube.com&utm_medium=referral&utm_campaign=castoramaYT

 

Wymiary sklejki o grubości 1 cm:

1x 22,5 x 10 cm

1x 29,5 x 4,5 cm

1x 29 x 50 cm

Do poradnika Jak zbudować prompter tanim kosztem przypisano następujące tagi:

aparaty i kamery ciekawe pomysły nagrywanie w domu prompter statyw pod kamerę teleprompter

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować prompter tanim kosztem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...