Film wideo zawiera treści przeznaczone jedynie dla osób pełnoletnich.

Korzystanie ze stron zawierających treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich następuje na ryzyko osoby decydującej się zapoznać z takimi treściami.

Adult content warning icon
Rezygnuję

Jak zbudować silnik rakietowy z makaronu, drożdży i wody

Znalazł: Dworzanin
Źródło filmu: YouTube
34995 3

Większość prostych rakiet używa paliwa stałego, które po zapaleniu zaczyna spalać się ze stałą prędkością, która nie może być kontrolowana lub zatrzymana dopóki paliwo się nie wypali. Natomiast hybrydowe silniki rakietowe mogą być włączane, wyłączane i regulowane. Zmiany i regulacja odbywa się przez zmianę ilości utleniacza, który jest doprowadzany do komory zapłonu spalania z paliwem.

W tym projekcie zobaczycie najprostszą zasadę działania silników rakietowych. Jest to bardzo ciekawy domowy eksperyment który każdy jest w stanie przeprowadzić. Zasada działa silnika rakietowego w tym modelu przybliży wam nieco pogląd o tym jak wygląda metoda spalania w niektórych zaawansowanych rakietach na świecie.

Pomysł i ten eksperyment to też sposób i jedna z technik na otrzymywanie czystego tlenu w warunkach domowych bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi i przedmiotów laboratoryjnych i bez użycia ciężko dostępnych odczynników i innych związków chemicznych. 

Zobacz spalanie tlenu i zasadę działania silnika rakietowego

Składniki:

  • Woda utleniona
  • Drożdże piekarskie
  • Makaron rurki
  • Pojemnik
  • Taśma izolacyjna
  • Pokrywka

Do poradnika Jak zbudować silnik rakietowy z makaronu, drożdży i wody przypisano następujące tagi:

pirotechnika silnik modelarski silnik rakietowy domowe eksperymenty zasada działania silnika rakietowego spalanie tlenu otrzymywanie czystego tlenu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować silnik rakietowy z makaronu, drożdży i wody skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...