Jak zbudować w strzelający karabin M4A1 z kartonu

Poradnik dodany przez: 99problems
11334 0

Zbliżające się święta sprawiają nie lada problem wszystkim tym, którzy pragną obdarować swoich bliskich wyjątkowym podarunkiem. W szczególnie trudnej sytuacji są rodzice, wybierając np. prezent dla syna. Trudno powiedzieć, czy coś, co na początku miesiąca wydawało się upragnioną rzeczą, pod koniec, gdy przyjdzie do rozpakowywania paczek spod choinki, nagle nie okaże się nietrafionym podarunkiem.

Jednak żeby zabawki sprawiły dziecku przyjemność, nie potrzeba wcale kosztownych zakupów – wystarczy odrobina pomysłowości, właściwy tutorial i tektura. Z tych podstawowych materiałów można stworzyć coś wyjątkowego.

Najpierw przycinamy karton do odpowiedniej długości, nadając mu odpowiedni kształt, tym samym tworząc wszystkie elementy składowe. Następnie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco łączymy części magazynka i tworzymy plastikową sprężynę, która będzie umożliwiała przenoszenie nabojów do głównej komory. Karabin stopniowo nabiera kształtów.

Za pomocą kartki papieru i plastikowego patyczka tworzymy naboje.

Następnie montujemy lufę i mechanizm zabawki, używając małych akumulatorków zasilających. Lutujemy połączenia wg zaprezentowanego na filmiku schematu – w ten sposób otrzymamy gotowy mechanizm wystrzałów.

Gdy wszystko jest gotowe, montujemy całość, nakładamy obudowę i cieszymy się z tak przygotowanej zabawki.
Modelarstwo jest jednym z bardzo kreatywnych hobby, dzięki któremu można stworzyć wiele niepowtarzalnych rzecz z łatwo dostępnych przedmiotów. Fajne rzeczy mogą powstać nie tylko z drogich materiałów, czasu potrzeba jedynie sprytu i dobrego poradnika pokazującego krok po kroku co i jak zrobić.

Do poradnika Jak zbudować w strzelający karabin M4A1 z kartonu przypisano następujące tagi:

karton modelarstwo zabawki karabin fajne rzeczy prezent dla syna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować w strzelający karabin M4A1 z kartonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...